Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Konsultacja telefoniczna Tematy konsultacji Telefoniczna konsultacja wyniku testu PAPP-a i USG

Telefoniczna konsultacja wyniku testu PAPP-a i USG (badanie przezierności karkowej) – e-wizyta

Odebrałaś wyniki testu PAPP-a i USG, które Cię niepokoją? Chcesz uzyskać szybką pomoc bez wizyty w przychodni i bez długiego oczekiwania na termin? Skonsultuj telefonicznie zły wynik testu PAPP-a i USG – BEZPIECZNIE, bez wychodzenia z domu. Skorzystaj z e-wizyty i telekonsultacji z doświadczonym lekarzem specjalistą genetyki klinicznej.

Umów konsultację: 665 761 161

Spis treści – najważniejsze informacje:

 1. Dlaczego warto skorzystać z konsultacji telefonicznej wyniku testu PAPP-a i USG?
 2. Jak umówić telekonsultację?
 3. Ile kosztuje telefoniczna konsultacja z lekarzem i co zawiera cena?
 4. Jakie informacje uzyskasz w czasie konsultacji wyniku testu PAPP-a i USG przez telefon? 
 5. Jak się przygotować do konsultacji telefonicznej (e-wizyty)?
 6. Specjalista genetyki klinicznej

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji telefonicznej wyniku testu PAPP-a i USG?

Zadbasz o zdrowie i bezpieczeństwo unikając wizyty w przychodni – informacje na temat zdrowia otrzymasz bez wychodzenia z domu.

Uzyskasz szybką pomoc bez czekania w kolejce i bez długiego oczekiwania na termin.

Lekarz genetyk wyjaśni znaczenie wyniku badań oraz wskaże dalsze postępowanie – dzięki temu będziesz mogła pozbyć się wątpliwości i dowiesz się, co robić dalej.

Ważne: Test PAPP-a i badanie USG (badanie przezierności karkowej) mają na celu ocenę ryzyka wystąpienia wad o podłożu genetycznym. W związku z tym wynik tych badań powinien być zinterpretowany pod kątem oceny ryzyka wad genetycznych płodu przez lekarza ze specjalizacją z genetyki klinicznej.

Jak umówić telefoniczną konsultację?

Skontaktuj się z nami telefonicznie i umów termin konsultacji: 665 761 161

Ile kosztuje telefoniczna konsultacja i co zawiera cena?

 • Konsultacja odbywa się telefonicznie, w ustalonym terminie lekarz dzwoni do Ciebie
 • Rozmowa trwa 30 minut
 • Cena konsultacji telefonicznej z lekarzem genetykiem: 197 ,-
 • Zapytaj o konsultację: tel. 665 761 161

Jakie informacje uzyskasz w czasie konsultacji wyniku testu PAPP-a i USG?

 • W czasie telefonicznej konsultacji lekarz genetyk dokładnie wyjaśni i omówi wynik testu PAPP-a i USG oraz jego znaczenie dla zdrowia. 
 • Na podstawie informacji uzyskanych od Ciebie oraz na podstawie analizy Twojego rodowodu, lekarz genetyk będzie mógł ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia danej choroby u dziecka i zalecić dalsze postępowanie, w tym odpowiednie badania. Konieczna może okazać się dalsza diagnostyka prenatalna.

Jak się przygotować do konsultacji telefonicznej z lekarzem?

 • Kilka dni przed konsultacją dostarcz wyniki badań: testu PAPP-a oraz badania USG (badanie przezierności karkowej).
 • Przygotuj też dodatkowe pytania, które chciałabyś zadać lekarzowi.
 • Konsultacja odbywa się telefonicznie, w ustalonym terminie lekarz zadzwoni do Ciebie.
Wynik testu PAPP-a i USG to nie wszystko. Lekarz genetyk przeprowadzi również  szczegółowy wywiad rodzinny. Pozwoli to ustalić, czy w rodzinie wystąpiły choroby dziedziczone w specyficzny sposób. Lekarz genetyk weźmie też pod uwagę szczegóły dotyczące przebiegu ciąży, takie jak przyjmowane leki czy przebyte choroby.

Specjalista genetyki klinicznej

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

dr n. med. Renata Posmyk

Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. W latach 2001–2009 była asystentem/wykładowcą w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMB oraz lekarzem w Poradni Genetycznej UDSK. Odbyła wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej. Od 2009 roku pracuje w Poradni Genetycznej „Genetics” oraz w Klinice Perinatologii UMB. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.

 


Zobacz też:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 
„Jestem bardzo zadowolona. Wyniki testy przyszły przed terminem, a cała procedura testowa była przeprowadzona bezpiecznie, mimo obecnego zagrożenia wirusem. Miałam też możliwość zamówienia konsultacji genetycznej. Wybrałam dr Renatę Posmyk. Nigdy wcześniej nie zasięgałam porady genetyka, dlatego przygotowałam listę pytań. Pani Doktor odpowiedziała na większość z nich zanim zdążyłam je zadać i podała mi jeszcze mnóstwo innych ważnych i przydatnych informacji, rzeczy, o których nie miałam pojęcia. A przy tym rozmawiałyśmy jak dobre znajome 🙂 Wspaniały lekarz, szybko i bezpiecznie przeprowadzone badania - czego chcieć więcej? Każdemu polecam!”
Agata
 
 
„Dzięki możliwości konsultacji z Panią genetyk dr n. med. Renatą Posmyk, dowiedzieliśmy się, jak należy interpretować wyniki naszych badań oraz otrzymaliśmy zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Pani Doktor jest bardzo kompetentna, miła i pomocna. Pani Doktor odpowiedziała również na moje dodatkowe pytania, za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam laboratorium badań DNA.”
Katarzyna
 
 
„Pani Doktor Renata Posmyk bardzo rzetelnie, jasno i konkretnie wytłumaczyła mi moją sytuację po badaniach. Wiem jak mam dalej postępować i jakie badania powinnam wykonać, a Pani Doktor bardzo mi w tym pomogła. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z całym laboratorium. Osoby, z którymi miałam przyjemność rozmawiać są kompetentne i świetnie wykonują swoją pracę, tak samo jak Pani Doktor. Dziękuję bardzo za całą pomoc i poświęcony mi czas. Na pewno będę Państwa polecać.”
Marta
 
 
„Konsultacja z panią genetyk Renatą Posmyk umożliwiła mi zrozumienie nieprawidłowości w mutacjach genów, które zostały ujawnione w badaniach. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Mogłam zadawać wiele pytań i uzyskałam na nie wyczerpujące odpowiedzi. Przesłana karta podsumowała całą rozmowę i dała konkretne wskazówki do wcielenia w życie. Panią doktor cechuje profesjonalizm i przyjazne podejście do pacjenta.”
Anna
 
 
„W dniu dzisiejszym miałem telefoniczna konsultacje genetyczna z Pania DR Posmyk.Pani Doktor bardzo dokładnie wyjaśniła mi wyniki badania mojego dna, odpowiedziała na moje wszystkie pytania oraz wskazała jak postępować w przyszłości. Na mojego maila otrzymałem od Pani Doktor pisemna kartę porady genetycznej, w której wszystko jest bardzo dobrze opisane. Pani Doktor była bardzo dobrze przygotowana,posiada ogromna wiedzę i była kompetentna, rzeczowa i bardzo mila. Bardzo dziękuje, jestem bardzo zadowolony.”
Henryk
 
Zapraszam do kontaktu