Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badania w poradni genetycznej

Poradnie genetyczne może nie cieszą się tak ogromną popularnością, jak te, gdzie przyjmują na co dzień lekarze rodzinni, ale tam także ludzie zgłaszają się na konsultację. Co należy wiedzieć o takich konsultacjach telefonicznych? Jak przygotować się do nich? Warto się tego dowiedzieć.

Jak umówić się do e-poradni?
Czy terminy konsultacji w e-poradni są szybkie?
Czy po konsultacji w e-poradni otrzymuje się zalecenia?
Ile razy można skorzystać z konsultacji w e-poradni?

Jak umówić się do poradni genetycznej?

Wizytę w poradni genetycznej można umówić pod podanym numerem telefonu. Wystarczy zadzwonić we wskazanych godzinach, aby móc umówić termin takiej e-wizyty. Podczas rozmowy ustalany jest najbardziej dogodny termin wizyty. Należy pamiętać o tym, aby kilka dni przed terminem wizyty dostarczyć wyniki badań. W ustalonym terminie do pacjenta dzwoni lekarz, aby przeprowadzić konsultację i omówić wyniki badań, jakie wcześniej zostały dostarczone. Takie umawianie się na wizytę nie jest wcale skomplikowane i szybko trwa.

Czy terminy konsultacji w poradni genetycznej są szybkie?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależne jest od tego z jaką poradnią ma się do czynienia. Najlepiej osobiście zadzwonić do nich i się zapytać. Aczkolwiek przychodnie starają się o to, aby wszyscy pacjenci mogli jak najszybciej odbyć konsultację z lekarzem.

Czy po konsultacji w poradni genetycznej otrzymuje się zalecenia?

Wszystko zależy od tego z jakim problemem się pacjent zgłasza i jaką dokumentację medyczną przedstawi on lekarzowi. Dlatego też pacjenci są proszeni o to, aby przed umówioną wizytą dostarczyć  wszystkie wyniki badań, dzięki którym będzie można pomyśleć o podjęciu dalszych kroków – jeżeli takowe będą potrzebne. Wszystko dokładnie będzie omówione z lekarzem podczas konsultacji.

Ile razy można skorzystać z konsultacji w poradni genetycznej?

Do tego momentu można korzystać z konsultacji, dopóki lekarz nie uzna, że wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. W końcu chodzi tutaj o zdrowie pacjenta, dlatego też takie rozmowy nie mogą być w żaden sposób ograniczone. Sam pacjent musi ocenić, czy konsultacja z lekarzem jest mu faktycznie potrzebna.