Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl E-poradnia – kto może z niej skorzystać oraz czy można jej zaufać?

E-poradnia – kto może z niej skorzystać oraz czy można jej zaufać?

Porady medyczne udzielane przez lekarzy przez telefon lub przez Internet, stały się ostatnio niezmiernie popularne. E-poradnia to forma udzielania pomocy lekarskiej zdalnie, dzięki której pacjenci mogą nie tylko uzyskać fachową poradę, ale także samodzielnie umówią wizytę, sprawdzą jakie badania zlecił lekarz oraz jakie skierowania zostały wystawione. Kto może skorzystać z e-poradni oraz w jakich sytuacjach można z niej skorzystać? Przeczytaj poniższy artykuł i zdobądź odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

E-poradnia – dla dzieci czy dla dorosłych?
E-poradnia – czy można skorzystać bez skierowania od lekarza?
E-poradnia – z jakimi problemami można się zgłosić?
E-poradnia – czy jest wiarygodna?

E-poradnia – dla dzieci czy dla dorosłych?

W zależności od specjalizacji lekarzy, których zatrudnia e-poradnia, z pomocy mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jeśli szukasz pomocy dla swojego malucha, wyszukaj e-poradnię, która oferuje pomoc pediatrów oraz specjalistów dziecięcych.

E-poradnia – czy można skorzystać bez skierowania od lekarza?

Jeśli wybrana przez Ciebie e-poradnia udziela pomocy prywatnie, do każdego lekarza – bez względu na jego specjalizację – możesz zapisać się bez stosownego skierowania. Jeśli jednak e-poradnia ma podpisaną umowę z NFZ-em i lekarz przyjmuje w ramach publicznej ochrony zdrowia – musisz posiadać stosowne skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (oczywiście dotyczy to tylko lekarzy specjalistów, do których wymagane jest skierowanie).

E-poradnia – z jakimi problemami można się zgłosić?

Jeśli szukasz pomocy, np. ze względu na przeziębienie czy grypę, sprawdź która poradnia oferuje pomoc lekarza internisty. Oczywiście e-poradnia oferuje także pomoc lekarzy specjalistów, a więc możesz się zgłosić z praktycznie każdym problemem zdrowotnym. Dzięki specjalistycznym programom, z których korzystają e-poradnie, możesz wysłać do lekarza zdjęcia wyników wykonanych wcześniej badań, czy też niepokojącej Cię wysypki. Pamiętaj jednak, że w przypadku ciężkich problemów zdrowotnych oraz zagrożenia życia, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się na szpitalny oddział ratunkowy. 

E-poradnia – czy jest wiarygodna?

E-poradnia to miejsce zatrudniające lekarzy, takich samych jak poradnie, w których pomoc udzielana jest w placówkach stacjonarnych. Dzięki zdalnej pomocy lekarza oszczędzasz czas m.in. na dojazd, a wartość merytoryczna porady jest taka sama jak w przypadku wizyty w przychodni.