Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl E-poradnia – wszystko, co musisz wiedzieć

E-poradnia – wszystko, co musisz wiedzieć

W obecnych czasach, wraz z rozwojem technologii i form komunikacji, również przychodnie i placówki zdrowotne zrobiły krok naprzód, dzięki czemu powstały e-poradnie. Jednak czym jest taka e-poradnia? Oto wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Czym jest e-poradnia?
Kto może się zgłosić do e-poradni?
Jakie porady można uzyskać w e-poradni?
Ile kosztuje porada w e-poradni?

Czym jest e-poradnia?

E-poradnia jest specjalistyczną poradnią dostępną online. Oferuje ona konsultacje z ekspertami w różnych dziedzinach bez wychodzenia z domu, przez co zapewnia komfort zarówno pacjentom, jak i specjalistom. Diagnostykę w tego typu poradniach wykonuje się głównie poprzez wywiad z pacjentem, a czasami za pomocą testów online i badań.

Kto może się zgłosić do e-poradni?

Do e-poradni może się zgłosić każdy, kto ma dostęp do urządzenia z dostępem do Internetu. Wówczas należy wypełnić formularz zgłoszeniowy udostępniony na oficjalnej stronie poradni, a następnie – po weryfikacji formularza – umówić termin wizyty z konsultantem. Dostępne terminy są zazwyczaj wyświetlane na stronie internetowej poradni i można je zarezerwować za pomocą jednego kliknięcia.

Jakie porady można uzyskać w e-poradni?

Ze względu na specyfikę spotkań w e-poradniach (wideo rozmowa, konsultacja telefoniczna, czat), większość z nich oferuje rozmowy z psychologami, seksuologami czy dietetykami. Dostępne są również porady od doradców zawodowych i spotkania z coachami. Forma wizyt może budzić wiele kontrowersji co do poziomu ich skuteczności, jednak terapie w poradniach online wykazują sprawność w podobnym stopniu co terapie prowadzone w przychodniach.

Ile kosztuje wizyta w e – poradni?

Wizyta w e-poradni to zazwyczaj koszt od 90 do 200 zł za godzinę w zależności od rodzaju konsultacji. Warto jednak zaznaczyć, że za spotkanie w e-poradni trzeba zapłacić jeszcze zanim się ono odbędzie, a nie jak w przypadku wizyt w placówkach – dopiero kiedy się ono zakończy. Jest to celowy zbieg stanowiący zabezpieczenie poradni przed oszustami. Płatność za wizytę można w każdej chwili odwołać, a jeśli z niej zrezygnujemy, pieniądze są nam zwracanie w przeciągu kilu dni.