Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl E- poradnie: Czy warto z nich korzystać?

E- poradnie: Czy warto z nich korzystać?

E- poradnia to internetowa witryna, która umożliwia skorzystanie z rozmaitych usług bez konieczności wychodzenia z domu. W aktualnych czasach pandemii, temat ten stał się jednym z najbardziej istotnych dla społeczeństwa. Każde zetknięcie się z obcym człowiekiem może grozić zarażeniem, dlatego też konsultacja z lekarzem, wystawienie recepty czy uzyskanie informacji medycznych, może odbywać się w bezpieczniejszej formie- online. Duża część osób zastanawia się pewnie, czy warto skorzystać z e- poradni i jak wygląda jej funkcjonowanie. Właśnie tymi aspektami zajmiemy się w niniejszym artykule.

Co można skonsultować w e-poradni?
Jak długo trzeba czekać na konsultacje w e-poradni?
Czy w e-poradni są tylko konsultacje telefoniczne?
Jaki jest koszt konsultacji w e-poradni?

Co można skonsultować w e-poradni?

Jeśli potrzebujesz pomocy psychologa, musisz wykonać badania- ale nie masz skierowania, potrzebujesz recepty bądź chcesz omówić swoje wyniki badań to śmiało możesz skorzystać z usług e- poradni. Warto wspomnieć o możliwości konsultacji w sytuacji, kiedy jesteś poza granicami kraju, a potrzebujesz konsultacji.

Jak długo trzeba czekać na konsultacje w e-poradni?

Wszystko zależne jest od dostępnych terminów, które znajdziemy na witrynie internetowej danej e- poradni. W większości przypadków, dostępne są terminy już na następny dzień. Zdarza się także, że czas oczekiwania na telekonsultację w sytuacji awaryjnej, może wynieść od 1 min. do 2h.

Czy w e-poradni są tylko konsultacje telefoniczne?

W e-poradniach masz do wyboru kilka opcji komunikacyjnych. Zalicza się do nich konsultacje telefoniczne,które sprawdzają się w przypadku potrzeby recepty bądź skierowania na badania. Dodatkowo można skorzystać także z bardziej urozmaiconych form, takich jak: czat lub video czat. Video czat idealnie sprawdzi się do porad psychologicznych bądź oceny sprawności pacjenta w czasie rekonwalescencji.

Jaki jest koszt konsultacji w e-poradni?

Ceny różnią się w zależności od dziedziny porady. Większość z nich jest adekwatna do cen stacjonarnych wizyt w poradniach. E- porada psychologiczna to zakres cen wahający się między 100-200 zł. Jeżeli chodzi o konsultację u internistów- można znaleźć wizyty już od 30 zł.