Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Konsultacja przez Internet tak samo pomocna

Konsultacja przez Internet tak samo pomocna

Nie zawsze chcemy lub możemy stawić się osobiście w poradni u specjalisty. Z pomocą przychodzą e-poradnie, które umożliwiają skorzystanie z pomocy bez wychodzenia z domu. Obecnie cieszą się dużą popularnością, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i związane z tym bezpieczeństwo.

Kto udziela konsultacji w e-poradni?
Jak długo trwa konsultacja w e-poradni?
Czy do e-poradni przed konsultacją trzeba przesłać jakieś dokumenty?
Czy po konsultacji w e-poradni dostępne są dalsze zalecenia?

Kto udziela konsultacji w e-poradni?

W dzisiejszych czasach wiele spraw możemy załatwić przez Internet, nie wychodząc z domu. Często pracujemy zdalnie, zakupy internetowe (także spożywcze) również są już standardem. Nie inaczej wygląda kwestia konsultacji medycznych i specjalistycznych. Czasami jest nam po prostu wygodniej, nie mamy np. z kim zostawić dziecka lub zwyczajnie wolimy taką formę porad. Co ważne, konsultacji w e-poradni udzielają fachowcy dobrze znający się na danym zagadnieniu, są w tym celu odpowiednio sprawdzani i rekrutowani, więc możemy mieć pewność że jesteśmy w dobrych rękach.

Jak długo trwa konsultacja w e-poradni?

Czas jaki zostanie nam poświęcony przez specjalistę w e-poradni jest taki sam jak w przypadku stawienia się osobiście w gabinecie. I zgodnie z tym, z reguły na każdego pacjenta przeznacza się około 30 minut (zależy to też o dziedziny, w jakiej się konsultujemy), jednak z oczywistych względów czas ten zawsze jest inny. Wszystko zależy od tego z jak złożonym problemem przychodzimy. Może się zdarzyć, że wystarczy tylko kilku lub kilkunastominutowa rozmowa, innym razem pół godziny może być niewystarczające. Specjalista w razie potrzeby z pewnością bez problemu przedłuży czas konsultacji.

Czy do e-poradni przed konsultacją trzeba przesłać jakieś dokumenty?

Oczywiście wszystko zależy od regulaminu danej e-poradni. Z pewnością lepiej dowiedzieć się wcześniej czego dokładnie będziemy potrzebować. Raczej rzadką praktyką jest konieczność wysyłania skanów dowodu osobistego czy paszportu, jednak często zalecane jest przesłanie całej swojej dokumentacji medycznej. Jest to z korzyścią dla pacjenta, specjalista jest wtedy lepiej przygotowany do konsultacji i zaznajomiony z przypadkiem, co ułatwia dalszą diagnostykę i zaoszczędza czas obu stron.

Czy po konsultacji w e-poradni dostępne są dalsze zlecenia?

Po każdej konsultacji możemy liczyć na skierowanie na dalszą diagnostykę, a także szczegółowy opis naszego problemu. Najczęściej już po zakończeniu konsultacji w e-poradni otrzymujemy od danego specjalisty cały plik z dalszymi zaleceniami, a także ewentualne recepty i skierowania. Jest to zupełnym standardem i dlatego porada przez Internet niczym się nie różni od osobistej wizyty w gabinecie. Zaoszczędzamy za to na czasie dojazdu, poza tym mieszkając w niewielkiej miejscowości mamy ograniczony dostęp do specjalistów, dzięki e-poradni są oni w naszym zasięgu.