Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Poradnia genetyczna – koszt i czas oczekiwania na wizytę u lekarza genetyka

Stale rozwijające się metody diagnostyczne pozwalają lekarzom na dokładniejsze rozpoznawanie chorób. W przypadku diagnozowania choroby genetycznej, konieczna może się okazać wizyta w specjalistycznej przychodni, jaką jest poradnia genetyczna. Jacy lekarze przyjmują w poradni genetycznej? Z jakimi kosztami musimy się liczyć oraz jak przygotować się do samej wizyty? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej!

Poradnia genetyczna – ile trzeba czekać na termin konsultacji?
Poradnia genetyczna – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
Poradnia genetyczna – jacy lekarze są dostępni?
Poradnia genetyczna – jak się przygotować?

Poradnia genetyczna – ile trzeba czekać na termin konsultacji?

Termin konsultacji do poradni może zależeć od wielu czynników. Poradnia genetyczna może oferować konsultacje prywatne, jak i na NFZ, co może znacząco wpływać na długość oczekiwania na konsultację lekarską. Na wizytę w poradni genetycznej możemy zatem więc czekać od kilku dni, do nawet kilku tygodni! Warto jednak pamiętać, że w przypadku chorób genetycznych wczesne rozpoznanie może być kluczowe we wprowadzeniu prawidłowego leczenia.

Poradnia genetyczna – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Koszt wizyty u specjalisty genetyka może różnić się m.in. od doświadczenia, jakie posiada lekarz oraz od jego stażu pracy. Każda poradnia genetyczna posiada cennik konsultacji u swoich lekarzy, jednak zwykle ceny wahają się między 150 a 500 złotych. Przed zdecydowaniem się na danego lekarza, warto sprawdzić opinie Pacjentów oraz dokładnie przeczytać co wchodzi w cenę badania i konsultacji.

Poradnia genetyczna – jacy lekarze są dostępni?

Poradnia genetyczna zatrudnia zwykle lekarzy genetyków, jednak wielu z nich posiada jeszcze inne specjalizacje, które mogą mieć kluczowe znaczenie podczas procesu diagnozy oraz leczenia. Często zatem możecie natknąć się na genetyków pediatrów, ginekologów czy też ortopedów. 

Poradnia genetyczna – jak się przygotować?

Umawiając wizytę u lekarza genetyka w miejscu, jakim jest poradnia genetyczna, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Z pewnością przydatne będą wszystkie wyniki badań, które dotychczas zostały wykonane. Jeśli od dłuższego czasu nie były przeprowadzone żadne testy diagnostyczne, dowiedz się czy jest coś, co możesz zrobić przez wizytą, aby ułatwić lekarzowi diagnozę – czasami nawet podstawowe badania krwi mogą mieć kluczowe znaczenie!