Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl W jakich sytuacjach zgłosić się do e- poradni?

E-poradnia to wygodny portal, który umożliwia szybką i łatwo dostępną formę wsparcia. Jest najlepszą alternatywą dla osób, które nie chcą lub z różnych powodów nie mogą skorzystać z tradycyjnej formy, jaką jest osobista wizyta w gabinecie specjalisty.

E-poradnia – różnice między kontaktem on-line a tradycyjnymi formami
E-poradnia – pomoc on-line zachowuje zasadnicze zalety kontaktu bezpośredniego
E-poradnia – skuteczność porad on-line
E-poradnia – bezpieczeństwo i oszczędność czasu

E-poradnia – różnice między kontaktem on-line a tradycyjnymi formami

Podstawowa różnica między kontaktem, jaki oferuje e- poradnia i tradycyjna przychodnia to brak bezpośredniego kontaktu: wzrokowego, rozmowy i innych komunikatów niewerbalnych (np. mimiki, gestykulacji).

E-poradnia – pomoc on-line zachowuje zasadnicze zalety kontaktu bezpośredniego

E- poradnia w jak najlepszy sposób stara się dopasować formę pomocy do potrzeb pacjenta. W przypadkach mniej skomplikowanych proponowany jest najczęściej czat lub rozmowa telefoniczna, ale również wideorozmowa, która pozwala na większą swobodę i bliższy kontakt ze specjalistą. Dzięki temu poszerza się możliwość diagnozy właśnie o wspomniane sygnały niewerbalne. Dzięki nowoczesnym możliwościom technologicznym jak najbardziej realne jest wytworzenie szczerej relacji przez internet. Podobnie jak w przypadku standardowych form wsparcia, stwarza to podstawę do rzetelnej analizy i zweryfikowania istoty problemu, a tym samym poszukiwania najskuteczniejszych rozwiązań.

E-poradnia – skuteczność porad on-line

E- poradnia cieszy się naprawdę dużą skutecznością, a jednocześnie daje możliwość dotarcia do większej grupy pacjentów, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Cechą e- poradni jest również jej otwartość na zmiany i dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań otoczenia. Dzięki temu właśnie może być tak efektywna w swoim działaniu.

E-poradnia – bezpieczeństwo i oszczędność czasu

Kontaktując się z e-poradnią pacjenci mają pewność, że ich rozmowa odbywa się wyłącznie pomiędzy pacjentem a specjalistą, dzięki czemu są całkowicie bezpieczni. E- poradnia zatrudnia wyłącznie specjalistów w swojej dziedzinie, co jest gwarancją jakości i rzetelności. Poza poczuciem bezpieczeństwa ta forma kontaktu jest przede wszystkim dużą oszczędnością czasu.