Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Wizyta w e-poradni

Rynek medyczny idzie do przodu. Nie tylko mamy dostęp do jeszcze większej ilości leków, ale formy kontaktu z lekarzami są coraz lepsze. Obecnie powstaje coś takiego jak e-poradnia, dzięki czemu konsultacje z lekarzem można przeprowadzić drogą internetową.

Jak umówić się do poradni genetycznej?
Czy terminy konsultacji w poradni genetycznej są szybkie?
Czy po konsultacji w poradni genetycznej otrzymuje się zalecenia?
Ile razy można skorzystać z konsultacji w poradni genetycznej?

Jak umówić się do e-poradni?

Nie jest to to trudne. Wystarczy tylko wejść na stronę danej przychodni lub też skorzystać ze specjalnej aplikacji, jaką oferuje przychodnia i w kilku prostych krokach zarejestrować się na e-wizytę u lekarza. Konieczne do tego będzie podanie swoich danych osobowych, jak również numeru kontaktowego, aby lekarz mógł swobodnie skontaktować się z pacjentem. Istnieją ogólne standardy umawiania się na takie wizyty, aczkolwiek na poziomie szczegółowym mogą wystąpić pewne różnice.

Czy terminy konsultacji w e-poradni są szybkie?

Tak. Nie ma obaw, że na wizytę będzie trzeba długo oczekiwać. Wystarczy tylko zadzwonić pod wskazany numer telefonu, aby wybrać najbardziej dogodny termin, kiedy lekarz będzie mógł ze spokojem omówić wszystko z pacjentem podczas konsultacji. Lekarze genetycy robią wszystko, aby jak najszybciej skonsultować się z pacjentami w ramach e-poradni.

Czy po konsultacji w e-poradni otrzymuje się zalecenia?

Oczywiście, że tak. Nie tylko otrzymuje się zalecenia odnośnie postępowania w przypadku objawów chorobowych, ale również receptę – oczywiście w formie elektronicznej, dzięki czemu jest ogromna szansa na to, że leczenie przyniesie spodziewane efekty. Dodatkowo można otrzymać odpowiednie skierowanie, jeżeli choroba będzie wymagała kontaktu z odpowiednim specjalistą.

Ile razy można skorzystać z konsultacji w e-poradni?

Z poradni można korzystać zawsze wtedy, kiedy zachodzą podejrzenia co do wystąpienia chorób genetycznych, jak również jeżeli przykładowo ktoś ma problem z zajściem w ciążę. Konsultacja z fachowym lekarzem pomoże w ustaleniu dokładnego problemu, jak również wykonaniu kolejnych badań. Z takich porad należy korzystać zawsze, aby mieć pewność odnośnie swojego lub bliskich zdrowia.