Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badanie NIFTY, czyli wszystko co musisz o nim wiedzieć

Marzeniem niemal każdej kobiety jest założenie licznej rodziny i poczucie bezpieczeństwa z niej płynącej. Ponieważ we współczesnym świecie coraz częściej mimo wszystko odkłada się plan założenia rodziny, gdyż na pierwszym miejscu stawiany jest rozwój i kariera to warto również przy tym pamiętać, że wiek matki jest kluczowym czynnikiem podczas ciąży. Wraz z nim bowiem rośnie ryzyko wystąpienia przeróżnych wad u jeszcze nienarodzonego dziecka, a także samego poronienia.

Jakie możliwości daje uzyskanie wyniku badania NIFTY?
Czy cena badania NIFTY zawiera ubezpieczenie?
Czy badanie NIFTY to najszersze badanie prenatalne?
Kiedy wykonać badanie NIFTY?

Jakie możliwości daje uzyskanie wyniku badania NIFTY?

Badanie NIFTY jest poświęcone głównie chorobom genetycznym, więc pozwala wykryć z olbrzymią dokładnością czy nienarodzone dziecko nie cierpi na Zespół Downa, Zespół Edwardsa i Zespół Patau. Dzięki niemu można również dowiedzieć się o ewentualnej trisomii chromosomów 9, 16 i 22, a także innych wadach płodu. Dzięki przeprowadzonemu wcześniej wywiadowi, matka może wyrazić zgodę na poznanie również płci dziecka, a także innych informacji, które nie są zawarte w umowie.

Czy cena badania NIFTY zawiera ubezpieczenie?

Tak, cena badania NIFTY zawiera ubezpieczenie. Kobieta ciężarna przed pobraniem krwi wypełnia nie tylko świadomą zgodę na poddanie się badaniu, ale i również formularz ubezpieczenia, który w razie między innymi niedotarcia próbki do laboratorium lub błędu pracowników pozwoli na zwrot kosztów.

Czy badanie NIFTY to najszersze badanie prenatalne?

Wykrywalność wad genetycznych badania NIFTY wynosi aż ponad dziewięćdziesiąt pięć procent, co czyni je jednym z najbardziej pewnych badań tego rodzaju. Lekarz prowadzący ciąże proponuje je zazwyczaj, gdy w istnieje podejrzenie o wadach genetycznych płodu, których nie da się jednoznacznie potwierdzić poprzez standardowe USG. Olbrzymim plusem tego badania jest fakt, żer jest ono nie inwazyjne, co oznacza, że jest ono całkowicie bezpieczne zarówno dla matki jak i dla dziecka w porównaniu z innymi podobnymi badaniami typu amniopunkcja czy biopsja kosmówki. 

Kiedy wykonać badanie NIFTY?

Test NIFTY ten może wykonać każda ciężarna kobieta pomiędzy dziesiątym a dwudziestym piątym tygodniem ciąży.