Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Gdzie można wykonać test NIFTY Warszawa?

Gdzie można wykonać test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY w Warszawie można wykonywać na miejscu w punkcie pobrań lub w domu, z dojazdem pielęgniarki. To nieinwazyjne badanie prenatalne w kierunku trisomii 21., 13., 18. i innych nieprawidłowości genetycznych, dostępne już po 10 tygodniu ciąży..

Tu zrobisz NIFTY pro z pobraniem próbki w cenie badania (bez dodatkowych opłat) i z konsultacją nieprawidłowego wyniku z lekarzem genetykiem, również w cenie badania:

umow badanie nifty pro w warszawie.


Spis treści

  1. Gdzie zrobić NIFTY pro w Warszawie?
  2. NIFTY pro Warszawa – informacje o badaniu

Gdzie zrobić NIFTY pro w Warszawie?

NIFTY pro w Warszawie i najbliższej okolicy można zrobić w kilkunastu punktach pobrań oraz w domu (z dojazdem pielęgniarki). 

Dlaczego warto zrobić NIFTY pro?

nifty korzysci

NIFTY pro Warszawa – informacje o badaniu

  1. Test NIFTY Warszawa – metoda badania testu NIFTY pro
  2. Test NIFTY Warszawa to zalecane badanie prenatalne po 35 roku życia?
  3. Test NIFTY Warszawa – NIFTY a amniopunkcja
  4. Test NIFTY Warszawa – NIFTY a inne badania prenatalne

Test NIFTY Warszawa – metoda badania testu NIFTY PRO

Test NIFTY Warszawa w wersji PRO wykonywany jest tą samą metodą, co NIFTY. Jest to sekwencjonowanie nowej generacji, czyli NGS, które w połączniu z zaawansowanymi procesami bioinformatycznymi powala osiągnąć dużą czułość badania. Jednocześnie badanie jest nieinwazyjne, gdyż pobiera się nieinwazyjnie małą próbkę krwi mamy (jak do morfologii). 

Test NIFTY Warszawa to zalecane badanie prenatalne po 35 roku życia?

U kobiet po 35 roku życia zwiększa się ryzyko zaburzeń genetycznych płodu – starzeniu ulega nie tylko organizm, ale również same komórki jajowe. Z tego tez powodu po ukończeniu 35 roku życia zaleca się wykonywać badania prenatalne, wśród których dobrym wyborem jest test NITY Warszawa. Oferuje możliwość wykrycia nawet 94 różnych chorób genetycznych.

Test NIFTY Warszawa – NIFTY a amniopunkcja

Test NIFTY Warszawa może być alternatywą dla badań prenatalnych inwazyjnych, zlecanych w przypadku np. podejrzenia trisomii 21. Amniopunkcja jest badaniem zlecanym dla ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia zaburzeń genetycznych płodu i wykazuje wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo, jednak nie można w niej wykluczyć całkowicie ryzyka poronienia. Dlatego w przypadku podejrzenia np. trisomii 21. warto zrobić NIFTY pro, gdyż jego prawidłowy wynik nie jest wskazaniem do badań inwazyjnych.

Test NIFTY Warszawa – NIFTY a inne badania prenatalne

Badanie NIFTY Warszawa zaleca się wykonać również np. w przypadku nieprawidłowości w teście PAPP-A i podwyższonego ryzyka w teście złożonym. NIFTY Warszawa ma wyższą czułość w przypadku trisomii 21. odpowiedzialnej za zespół Downa. 

Źródła: badanienifty.pl/zrodla