Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Proces działania e-poradni

E-poradnia to nowoczesna medyczna placówka. Jak sama nazwa wskazuje – wszystko odbywa się przez internet. Terapie w takich poradniach działają sprawnie w identycznym stopniu w porównaniu ich do terapii, które są przeprowadzane w przychodniach. Dzięki takiej nowoczesnej formie można oszczędzić czas na stanie w kolejkach. Każdy jest przyjmowany o wyznaczonej wcześniej porze.

Jaki jest cel e-poradni?
Jakie są zadania e-poradni?
Jacy lekarze wchodzą w skład e-poradni?
W jakich godzinach działa e-poradnia?

Jaki jest cel e-poradni?

Celem e-poradni jest udzielanie specjalistycznej pomocy pacjentom zmagającym się z różnymi problemami, w tym genetycznym, związanymi z poronieniami czy też z zajściem w upragnioną ciążę. Takie badania przyczyniają się do poznania podłoża danego problemu jak również jego dolegliwości podejmując skuteczne leczenie.

Jakie są zadania poradni genetycznej?

E-poradnia oferuje szereg zadań. Spośród nich do najważniejszych można zakwalifikować przede wszystkim udzielenie konsultacji z ekspertami z różnorodnych dziedzin bez konieczności wychodzenia z domu. To wpływa na komfort dla pacjentów, a także specjalistów. Już nie trzeba martwić się czy na czas zdąży się do lekarza np. na skutek korków drogowych. Szczegółowym zadaniem e-poradni jest początkowe przeprowadzenie wywiadu z danym pacjentem w trakcie e-wizyty. Jeśli będzie taka konieczność i możliwość to specjalista wykona również testy online.

Jacy lekarze wchodzą w skład poradni genetycznej?

Specyfika e-poradni jest różna, ale najczęściej można skorzystać z porad lekarzy takich jak: psycholog, seksuolog, dietetyk, a nawet specjalista ds genetyki klinicznej, pediatra oraz neurolog. Wszystko jednakże zależy od oferowanej pomocy placówki z danej dziedziny medycznej.

W jakich godzinach działa poradnia genetyczna?

E-poradnia działa od poniedziałku do piątku. W celu zarezerwowania dogodnego dla siebie terminu można to zrobić na stronie poradagentyka.pl. W ten sposób można wybrać termin oraz godzinę, aby nie kolidowało to z własnymi i prywatnymi, innymi obowiązkami. Rejestracja jest również możliwa drogą telefoniczną. To dodatkowo jedna z zalet funkcjonowania e-poradni.