Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Test na ojcostwo w czasie ciąży – czy można go wykonać?

Test na ojcostwo w czasie ciąży to nowoczesne badanie, które nie cieszy się tak dużą popularnością, jak badania na ojcostwo już po narodzinach dziecka. Test na ojcostwo cena nie należy do najniższej, jednak badania prenatalne na ojcostwo są jedyną metodą na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa na tak wczesnym etapie ciąży.

Czy można zrobić prenatalny test na ojcostwo?
Gdzie można zrobić prenatalny test na ojcostwo?
Ile kosztuje prenatalny test na ojcostwo?
Ile czeka się na wynik prenatalnego testu na ojcostwo?

Czy można zrobić prenatalny test na ojcostwo?

Badania prenatalne na ojcostwo spotyka się coraz częściej, chociaż nadal nie są popularne w Polsce. Mogą go wykonywać pary mające wątpliwości co do ojcostwa, które nie chcą czekać na wykonanie badania po narodzinach dziecka. W końcu mężczyzna chce angażować się w ciążę, z czasem żywi do nienarodzonego dziecka coraz głębsze uczucia, a wykonanie badania już po jego narodzeniu może wiązać się z szokiem.

Gdzie można zrobić prenatalny test na ojcostwo?

Badania prenatalne na ojcostwo można wykonywać w laboratoriach genetycznych, które zlokalizowane są na terenie całego kraju, a w przypadku badania wykonywanego z próbki krwi, można pobrać próbkę w jednym z wielu partnerskich punktów. Warto szukać placówek, które tego typu badania posiadają w swojej ofercie, wymagają one bowiem specjalistycznego sprzętu i odpowiedniego personelu.

Ile kosztuje prenatalny test na ojcostwo?

Test na ojcostwo cena to kwestia, która spędza sen z powiek wielu parom. Niestety, prenatalne badania na ojcostwo są bardzo drogie. Najtańszy test wykonywany od 8 tygodnia ciąży wiążę się z kosztami na poziomie 6-7 tysięcy złotych, natomiast test z próbki krwi to koszt około 2 tysięcy złotych. Dla porównania test na ojcostwo na podstawie wymazu z policzka można zamówić już za 500-600 złotych.

Ile czeka się na wynik prenatalnego testu na ojcostwo?

Test na ojcostwo w wersji prenatalnej umożliwia otrzymanie wyniku w 5-10 dni roboczych liczonych od momentu, w którym próbka trafia do laboratorium. Na specjalne życzenie istnieje możliwość przyśpieszenia wyniku – wówczas należy ponieść dopłatę, a wynik można odebrać nawet w 48 godzin po wykonaniu badania.