Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badanie NIFTY: kompleksowe rozwiązanie dla przyszłych Mam

Badanie NIFTY jest nieinwazyjnym testem prenatalnym NIPT. Wiele przyszłych mam decyduje się na wykonanie tego badania. Test NIFTY jest w 100% bezpieczny, a jego wykonanie nie wiąże się z ryzykiem poronienia, jak w przypadku inwazyjnych badań prenatalnych, takich jak np. amniopunkcja. Jest to również badanie wolnego płodowego DNA, wykonuje się je z próbki krwi przyszłej mamy. Pozwala nie tylko na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości genetycznych płodu, ale także na ustalenie płci dziecka. Jakie możliwości oferuje badanie NIFTY, jego zalety, szczegóły dotyczące kosztów oraz wiarygodności wyników.

Badanie NIFTY – sprawdzi płeć na życzenie?
Zalety badania NIFTY
Badanie NIFTY cena i wiarygodność
Badanie NIFTY – czy zawiera konsultację wyniku?

Badanie NIFTY – sprawdzi płeć na życzenie?

Jedną z opcji, jaką oferuje badanie NIFTY, jest możliwość ustalenia płci dziecka już na wczesnym etapie ciąży. Ta opcja jest dostępna na życzenie rodziców i może być wykonana już od 10. tygodnia ciąży. Warto sprawdzić zdrowie swojego dziecka już na wczesnym etapie ciąży. Badanie NIFTY ma bardzo wysoka czułość, którą potwierdza szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że NIFTY wykonano już około 10 000 000 razy na całym świecie.

Zalety badania NIFTY

Badanie NIFTY oferuje wiele zalet, które sprawiają, że jest często wybierane przez przyszłe mamy. Przede wszystkim test NIFTY jest całkowicie bezpieczny – wykonuje się go z próbki krwi przyszłej mamy, co eliminuje ryzyko powikłań przy inwazyjnych badaniach prenatalnych. Ponadto, badanie NIFTY jest niezwykle dokładne w wykrywaniu trisomii takich jak zespół Downa, Edwardsa i Pataua. Wynik testu NIFTY dostępny jest do około 10 tygodni, ale zwykle do 5-6 dni.

Badanie NIFTY cena i wiarygodność

Cena badania NIFTY może różnić się w zależności od laboratorium oraz wybranego rodzaju testu NIFTY. Średnio badanie kosztuje około 2400 zł. Test NIFTY pro ma szerszy zakres niż standardowe badanie NIFTY. Laboratoria czasami udostępniają badanie NIFTY w promocyjnej cenie. Warto więc sprawdzać na bieżąco oferty z różnych placówek. Badanie NIFTY jest uznawane za jedno z najbardziej precyzyjnych badań prenatalnych dostępnych na rynku, co czyni je wartej rozważenia inwestycji dla spokojnego przebiegu ciąży.

Badanie NIFTY – czy zawiera konsultację wyniku?

Większość klinik oferujących badanie NIFTY zapewnia również konsultacje nieprawidłowego wyniku badania. Jest to ważny element procesu diagnostycznego, który pozwala rodzicom na lepsze zrozumienie wyników oraz na omówienie ewentualnych dalszych kroków w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Konsultacja ta często prowadzona jest przez specjalistę genetyka, co dodatkowo zwiększa wartość diagnostyczną i wsparcie dla przyszłych rodziców. Podsumowując, badanie NIFTY jest cennym narzędziem w prenatalnej opiece zdrowotnej, oferującym szybkie, bezpieczne i dokładne wyniki, które mogą pomóc rodzicom w odpowiednim przygotowaniu się do narodzin dziecka.