Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badanie NIFTY – wiarygodność, różnice cenowe, czas oczekiwania na wyniki

Dzięki badaniom prenatalnym każda przyszła mama jest w stanie poznać ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u dziecka. Wśród takich badań są badania NIFTY – nieinwazyjne i w 100% bezpieczne dla dziecka i mamy. Gdzie można je wykonać? Po jakim czasie można spodziewać się wyników? 

Czy badanie NIFTY jest wiarygodne?
Gdzie zrobić badanie NIFTY?
Ile się czeka na wynik badania NIFTY?
Czy ceny badania NIFTY mogą być różne?

Czy badanie NIFTY jest wiarygodne?

Wiarygodność badania NIFTY jest szacowana na ok. 99%, co oznacza, że można potwierdzić lub wykluczyć wady genetyczne na 99%. Jednak warto pamiętać, że jest to badanie przesiewowe wykonywane z krwi żylnej kobiety ciężarnej i w przypadku potwierdzenia choroby u nienarodzonego dziecka należy wykonać badanie inwazyjne. 

Gdzie zrobić badanie NIFTY?

W całej Polsce dostępne jest ok. 200 punktów pobrań + dodatkowo kontaktując się telefonicznie z najbliższym punktem, można umówić się na wizytę domową (bez dodatkowych opłat), która pozwoli bez stresu na pobranie próbki krwi w miejscu zamieszkania ciężarnej. Chcąc ustalić wizytę w autoryzowanej placówce, wystarczy skorzystać z dostępnego na stronie internetowej formularza kontaktowego. 

Ile się czeka na wynik badania NIFTY?

Badanie NIFTY jest jednym z najszybszych badań genetycznych – wyniki dostępne są na specjalnym panelu maksymalnie po 10 dniach od dotarcia próbki do laboratorium. Dodatkowo dzięki dostępowi do panelu z wynikami nie trzeba czekać na przesyłkę z wynikami, czy też wizytę u lekarza. 

Czy ceny badania NIFTY mogą być różne?

Test NIFTY występuje w kilku możliwych do wyboru pakietach:

  • Basic

Badanie pozwala na określenie płci dziecka i bada trisomie chromosomów 21,18 i 13.

  • Standard

Wersja rozszerzona badania NIFTY Basic pozwala badać zaburzenia w obrębie chromosomów płciowych. 

  • Plus

Badanie NIFTY Plus oprócz wyżej wymienionych pozwala na wykrycie znacznie rzadziej występujących wad – trisomi oraz wad dotyczących pojedynczych genów. 

  • Twins

Dedykowane ciążom bliźniaczym.

Każdy z powyższych zestawów badania NIFTY będzie się różnił cenowo. Cena badania NIFTY może oscylować w granicach 1900 – 2500 zł i niestety badanie NIFTY nie jest refundowane.