Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Poradnik Pacjenta Ciąża i badania Test NIFTY – gdzie zrobić bezpieczne prenatalne badanie NIFTY pro?

Test NIFTY – gdzie zrobić bezpieczne prenatalne badanie NIFTY pro?

test NIFTY gdzie zrobić

Gdzie zrobić test NIFTY pro? Badanie jest dostępne w całej Polsce w autoryzowanych placówkach testDNA oraz w domu.

Test NIFTY pro to bezpieczne badanie prenatalne o wysokiej czułości, dostępne już od 10 tygodnia ciąży. Dowiedz się, gdzie zrobić oryginalny test NIFTY pro – jedyny z ubezpieczeniem i tak szerokim zakresem badanych chorób (94).

Spis treści:

  1. TEST NIFTY – gdzie zrobić badanie NIFTY pro?
  2. TEST NIFTY – gdzie zrobić badanie NIFTY pro – autoryzowane punkty pobrań
  3. TEST NIFTY – gdzie zrobić badanie NIFTY pro – wizyty domowe w całej Polsce
  4. Dlaczego warto zrobić test NIFTY pro?

TEST NIFTY – gdzie zrobić badanie NIFTY pro?

Oryginalny Test Nifty ProTesty NIFTY pro są realizowane przez laboratorium testDNA w ponad 200 autoryzowanych placówkach medycznych w całej Polsce.

Jest także możliwość zamówienia wizyty mobilnej pielęgniarki. Dzięki temu nowoczesny test prenatalny można wykonać także zupełnie bez wychodzenia z domuwyniki są udostępniane on-line.

TEST NIFTY – gdzie zrobić badanie NIFTY pro? Wizyta w autoryzowanym punkcie pobrań

Mama, której zależy na dokładnym i bezpiecznym sprawdzeniu zdrowia dziecka pod kątem najczęstszych chorób genetycznych, może wykonać nieinwazyjny i bezpieczny test NIFTY pro. Gdzie zrobić badanie NIFTY pro?

Test NIFTY pro jest dostępny w placówkach w całej Polsce. Test Można go wykonać w jednym z ponad 200 autoryzowanych punktów pobrań testDNA, umiejscowionych na terenie całego kraju.

Żeby umówić test NIFTY pro, wystarczy skontaktować się z laboratorium genetycznym testDNA:

Sprawdź wybrane lokalizacje autoryzowanych punktów pobrań NIFTY pro:

Po umówieniu terminu badania należy udać się w jego dniu do wybranej wcześniej placówki. Tam odbędzie się pobranie próbki do badania NIFTY pro, czyli krwi od ciężarnej. Dzięki wcześniejszej rejestracji badanie odbywa się bez kolejki, o ustalonej godzinie. Badanie NIFTY pro nie wymaga specjalnych przygotowań, pacjentka nie musi być w dniu badania na czczo.

TEST NIFTY – gdzie zrobić badanie NIFTY pro – wizyta domowa

Jak jeszcze można wykonać badanie NIFTY? Gdzie zrobić test NIFTY pro? Druga opcja to zamówienie wizyty domowej mobilnej pielęgniarki. Personel medyczny może przyjechać (w cenie badania) do dowolnego miejsca w Polsce wskazanego przez pacjentkę, zarówno w dużym mieście, jak i małym miasteczku lub na wsi. Usługa wizyty domowej jest dostępna na terenie całej Polski.

Dlaczego warto zrobić test NIFTY pro?

✔ Pewność i spokój ✔ Szybki wynik ✔ Bezpieczny dla dziecka

Dzięki wysokiej czułości test NIFTY pro może pomóc zyskać spokój o zdrowie dziecka i zdecydować o konieczności wykonania badań inwazyjnych (jeśli są wskazane po wykonaniu tradycyjnych badań, takich jak test PAPP-a i USG). Jest przy tym nieinwazyjny i zupełnie bezpieczny dla dziecka.

Test NIFTY pro to jedyne spośród genetycznych badań wolnego DNA (cffDNA), które posiada pełne ubezpieczenie wyniku, również dotyczące wyniku fałszywie negatywnego. Takie wyniki są bardzo rzadkie i zdarzają się we wszystkich przesiewowych badaniach prenatalnych, jednak tylko NIFTY pro umożliwia wówczas wypłatę wysokiego odszkodowania, do kwoty ok. 210 000 zł*.

To także badanie genetyczne NIPT o bardzo szerokim zakresie badanych nieprawidłowości. Z pomocą testu NIFTY pro można wykryć u dziecka jedną z aż 94 chorób genetycznych, takich jak:

  • trisomie (np. 21 – zespół Downa, 18 – zespół Edwardsa i 13 – zespół Patau),
  • zespoły mikrodelecji i mikroduplikacji (np. zespół DiGeorge’a, zespół Jacobsena, zespół Cri du Chat czy zespoły Angelmana/Pradera-Williego),
  • choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci (np. zespół supersamca lub zespół supersamicy).

Inne wskazania do wykonania testu NIFTY pro stanowią między innymi:

  • nieprawidłowe wyniki podstawowych badań prenatalnych (np. testu PAPP-a)
  • przeciwwskazania do badań inwazyjnych,
  • zaawansowany wiek ciężarnej (powyżej 35 roku. życia).

Test Nifty Pro

Więcej informacji:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 
„Jestem bardzo zadowolona. Wyniki testy przyszły przed terminem, a cała procedura testowa była przeprowadzona bezpiecznie, mimo obecnego zagrożenia wirusem. Miałam też możliwość zamówienia konsultacji genetycznej. Wybrałam dr Renatę Posmyk. Nigdy wcześniej nie zasięgałam porady genetyka, dlatego przygotowałam listę pytań. Pani Doktor odpowiedziała na większość z nich zanim zdążyłam je zadać i podała mi jeszcze mnóstwo innych ważnych i przydatnych informacji, rzeczy, o których nie miałam pojęcia. A przy tym rozmawiałyśmy jak dobre znajome 🙂 Wspaniały lekarz, szybko i bezpiecznie przeprowadzone badania - czego chcieć więcej? Każdemu polecam!”
Agata
 
 
„Dzięki możliwości konsultacji z Panią genetyk dr n. med. Renatą Posmyk, dowiedzieliśmy się, jak należy interpretować wyniki naszych badań oraz otrzymaliśmy zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Pani Doktor jest bardzo kompetentna, miła i pomocna. Pani Doktor odpowiedziała również na moje dodatkowe pytania, za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam laboratorium badań DNA.”
Katarzyna
 
 
„Pani Doktor Renata Posmyk bardzo rzetelnie, jasno i konkretnie wytłumaczyła mi moją sytuację po badaniach. Wiem jak mam dalej postępować i jakie badania powinnam wykonać, a Pani Doktor bardzo mi w tym pomogła. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z całym laboratorium. Osoby, z którymi miałam przyjemność rozmawiać są kompetentne i świetnie wykonują swoją pracę, tak samo jak Pani Doktor. Dziękuję bardzo za całą pomoc i poświęcony mi czas. Na pewno będę Państwa polecać.”
Marta
 
 
„Konsultacja z panią genetyk Renatą Posmyk umożliwiła mi zrozumienie nieprawidłowości w mutacjach genów, które zostały ujawnione w badaniach. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Mogłam zadawać wiele pytań i uzyskałam na nie wyczerpujące odpowiedzi. Przesłana karta podsumowała całą rozmowę i dała konkretne wskazówki do wcielenia w życie. Panią doktor cechuje profesjonalizm i przyjazne podejście do pacjenta.”
Anna
 
 
„W dniu dzisiejszym miałem telefoniczna konsultacje genetyczna z Pania DR Posmyk.Pani Doktor bardzo dokładnie wyjaśniła mi wyniki badania mojego dna, odpowiedziała na moje wszystkie pytania oraz wskazała jak postępować w przyszłości. Na mojego maila otrzymałem od Pani Doktor pisemna kartę porady genetycznej, w której wszystko jest bardzo dobrze opisane. Pani Doktor była bardzo dobrze przygotowana,posiada ogromna wiedzę i była kompetentna, rzeczowa i bardzo mila. Bardzo dziękuje, jestem bardzo zadowolony.”
Henryk
 
Zapraszam do kontaktu

Publikacja: 24 sierpnia 2020 r.

*w zależności od kursu walutowego