Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Poradnik Pacjenta Ciąża i badania Test NIFTY pro – cena badania

test nifty cena, nifty cena, test nifty pro cenaTest NIFTY pro – cena badania

Cena testu NIFTY pro zawiera analizę w kierunku aż 94 chorób i pobranie próbki w placówce lub w domu. Test NIFTY pro to jedyne na rynku przesiewowe badanie prenatalne. Jest ono w cenie badania. Ile kosztuje test NIFTY Pro? Jak zapłacić za badanie NIFTY? 

Spis treści:

 1. Test NIFTY – cena – co zawiera cena testu NIFTY pro?
 2. Jak wygląda płatność za test NIFTY pro?
 3. Test NIFTY pro – cena – z czego wynika?
 4. Test NIFTY – cena – czy badanie można zrobić za darmo?

Test NIFTY cena – co zawiera cena testu NIFTY pro?

Cena badania genetycznego NIFTY pro wynosi 2397 zł. W tym zostało zawarte:

 • pobranie próbki w placówce lub w domu pacjenta,
 • szeroki zakres badanych chorób – analiza genetyczna w kierunku 94 schorzeń – trisomii, mikrodelecji i mikroduplikacji oraz zaburzeń związanych z chromosomami płci,
 • oznaczenie płci dziecka (na życzenie rodziców),
 • bezpłatne ponowne pobranie próbki (jeśli jakość próbki okaże się niewystarczająca do analizy),
 • bezpłatna konsultacja nieprawidłowego wyniku z lekarzem genetykiem.

Jak wygląda płatność za test NIFTY pro?

Cena testu NIFTY pro 2397 zł jest ceną całkowitą, a płatność za test DNA NIFTY pro podzielona jest zazwyczaj na trzy części:

 • zadatek w kwocie 200 zł – wpłacenie zadatku jest równoznaczne z potwierdzeniem rezerwacji terminu badania, jest on wymagany, ponieważ do wybranej placówki jest wysyłany indywidualnie przygotowany zestaw pobraniowy,
 • opłata w kwocie 50 zł – opłata pobierana jest w placówce medycznej (jeśli klient wybrał pobranie próbki w autoryzowanym punkcie), nie jest pobirana w czasie wizyty domowej,
 • pozostała kwota badania – 2147 złotych lub 2197 złotych (w przypadku wizyty domowej) – kwotę tę uiszcza się w formie przelewu po pobraniu próbek.

W laboratorium genetycznym testDNA mogą Państwo także rozłożyć płatność za badanie genetyczne NIFTY pro na wygodne raty. Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy się z nami skontaktować.

Test NIFTY pro – cena – z czego wynika?

Test NIFTY pro należy do grupy badań NIPT opartych na analizie wolnego płodowego DNA. Wymaga on zastosowania nowoczesnych technologii (NGS – Next Generation Sequencing), które są kosztowne. Na tle innych badań genetycznych NIFTY pro wyróżnia bardzo szeroki zakres badanych chorób. Test wykrywa 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłową liczbą chromosomów płci oraz aż 84 różnych zespołów mikrodelecji i mikroduplikacji innych chromosomów.  Biorąc pod uwagę szeroki zakres badania test NIFTY pro jest korzystny finansowo.

Czy test NIFTY pro można zrobić za darmo?

Test NIFTY pro należy do grupy badań NIPT. Badania te nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w związku z czym testu genetycznego nie można wykonać za darmo. Badanie NIFTY pro można jedynie zrobić prywatnie, na własną rękę.

Test Nifty Pro

Więcej informacji:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 
„Jestem bardzo zadowolona. Wyniki testy przyszły przed terminem, a cała procedura testowa była przeprowadzona bezpiecznie, mimo obecnego zagrożenia wirusem. Miałam też możliwość zamówienia konsultacji genetycznej. Wybrałam dr Renatę Posmyk. Nigdy wcześniej nie zasięgałam porady genetyka, dlatego przygotowałam listę pytań. Pani Doktor odpowiedziała na większość z nich zanim zdążyłam je zadać i podała mi jeszcze mnóstwo innych ważnych i przydatnych informacji, rzeczy, o których nie miałam pojęcia. A przy tym rozmawiałyśmy jak dobre znajome 🙂 Wspaniały lekarz, szybko i bezpiecznie przeprowadzone badania - czego chcieć więcej? Każdemu polecam!”
Agata
 
 
„Dzięki możliwości konsultacji z Panią genetyk dr n. med. Renatą Posmyk, dowiedzieliśmy się, jak należy interpretować wyniki naszych badań oraz otrzymaliśmy zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Pani Doktor jest bardzo kompetentna, miła i pomocna. Pani Doktor odpowiedziała również na moje dodatkowe pytania, za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam laboratorium badań DNA.”
Katarzyna
 
 
„Pani Doktor Renata Posmyk bardzo rzetelnie, jasno i konkretnie wytłumaczyła mi moją sytuację po badaniach. Wiem jak mam dalej postępować i jakie badania powinnam wykonać, a Pani Doktor bardzo mi w tym pomogła. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z całym laboratorium. Osoby, z którymi miałam przyjemność rozmawiać są kompetentne i świetnie wykonują swoją pracę, tak samo jak Pani Doktor. Dziękuję bardzo za całą pomoc i poświęcony mi czas. Na pewno będę Państwa polecać.”
Marta
 
 
„Konsultacja z panią genetyk Renatą Posmyk umożliwiła mi zrozumienie nieprawidłowości w mutacjach genów, które zostały ujawnione w badaniach. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Mogłam zadawać wiele pytań i uzyskałam na nie wyczerpujące odpowiedzi. Przesłana karta podsumowała całą rozmowę i dała konkretne wskazówki do wcielenia w życie. Panią doktor cechuje profesjonalizm i przyjazne podejście do pacjenta.”
Anna
 
 
„W dniu dzisiejszym miałem telefoniczna konsultacje genetyczna z Pania DR Posmyk.Pani Doktor bardzo dokładnie wyjaśniła mi wyniki badania mojego dna, odpowiedziała na moje wszystkie pytania oraz wskazała jak postępować w przyszłości. Na mojego maila otrzymałem od Pani Doktor pisemna kartę porady genetycznej, w której wszystko jest bardzo dobrze opisane. Pani Doktor była bardzo dobrze przygotowana,posiada ogromna wiedzę i była kompetentna, rzeczowa i bardzo mila. Bardzo dziękuje, jestem bardzo zadowolony.”
Henryk
 
Zapraszam do kontaktu

Aktualizacja: 14 sierpnia 2020 r.