Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Ryzyko związane z ciążą po 40 roku życia

Ciąża po 40 roku życia jest coraz powszechniej występującym zjawiskiem, jednak biologii nie da się oszukać. Kobiety coraz częściej odwlekają decyzję o macierzyństwie, jednak należy pamiętać, że ciąża po 35 roku życia jest uznawana za ciążę podwyższonego ryzyka. Przyszłe mamy w tym wieku muszą brać pod uwagę zagrożenia, które mogą wynikać z ich odmiennego stanu.

Ciąża po 40 – obawy przyszłych mam
Ciąża w wieku 39 lat jakie badania – warto wybrać test NIFTY w Warszawie?
Test NIFTY pro Warszawa a ciąża po 40 roku życia
Na jakie prenatalne badania genetyczne zdecydować się w ciąży po 40?

Ciąża po 40 – obawy przyszłych mam

Obawy kobiet po 40 roku życia nie powinny nikogo dziwić – ciąża w tym wieku jest związana z ryzykiem, którego nie można bagatelizować. Jeśli przyszła mama będzie wykonywała regularne badania i odpowiednio o siebie dbała już na etapie przygotowań do ciąży, szansa na urodzenie zdrowego dziecka jest naprawdę duża.

Ciąża w wieku 39 lat jakie badania – warto wybrać test NIFTY w Warszawie?

Ciąża w wieku 39 lat wymaga wykonywania dodatkowych badań prenatalnych, które są jednak dobrowolne. Warto wybierać test NIFTY w Warszawie, który może zastąpić wiele innych badań. Pozwala na wykrycie nawet 94 różnych zaburzeń genetycznych już od 10 tygodnia ciąży. Wiarygodność badania wynosi 99%, dlatego wynik może uspokoić każdą przyszłą mamę.

Test NIFTY PRO Warszawa a ciąża po 40 roku życia

Ciąża po 40 roku życia jest związana z większym ryzykiem poronienia oraz wystąpienia wad genetycznych płodu. Z tego powodu ważne jest pamiętanie o nieinwazyjnych badaniach prenatalnych, wśród których najszerszym zakresem wyróżnia się test NIFTY Warszawa i NIFTY PRO. Jest to najlepszy wybór dla mam w dojrzałym wieku – podczas jednego prostego badania mogą one kompleksowo sprawdzić zdrowie genetyczne nienarodzonego dziecka.

Na jakie prenatalne badania genetyczne zdecydować się w ciąży po 40?

Oprócz testu NIFTY, który zapewnia najszerszy zakres badania, przyszła mama w wieku 40 lat i więcej może skorzystać z innych badań genetycznych. Polecane są testy NIPT, które można wykonywać zarówno w ciąży pojedynczej, jak i bliźniaczej. W przypadku wykrycia nieprawidłowości ostatecznością mogą być badania inwazyjne, takie jak amniopunkcja.