Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie

Czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY?

czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY, test NIFTY pro a NIFTY, NIFTY a NIFTY pro, NIFTY a NIFTY pro różnice jakie, NIFTY a nifty pro różnice

Badanie genetyczne NIFTY pro jest dostępne w Polsce od 2018 roku. To rozszerzona wersja NIFTY, która wykrywa aż 94 różne choroby genetyczne. Czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY? Pod jakim kątem porównywać NIFTY i NIFTY pro? Podpowiadamy.

Spis treści:

  1. Czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY?
  2. NIFTY a NIFTY pro – zakres badanych chorób
  3. NIFTY a NIFTY pro – różnice. Jakie są najważniejsze kryteria, zgodnie z którymi warto wybierać badanie prenatalne?

Czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY?

Zastanawia Cię, czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY? NIFTY pro to rozszerzona wersja badania NIFTY, która jest dostępna w Polsce od 2018 roku. Test DNA udoskonalono pod kątem zakresu identyfikowanych chorób. 

NIFTY a NIFTY pro – zakres badanych chorób

Porównując ze sobą test NIFTY pro a NIFTY, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres identyfikowanych chorób. Najnowsza wersja badania obejmuje swoim zakresem aż różne 94 choroby genetyczne, co czyni je najszerszym testem spośród wszystkich badań NIFTY.

Test NIFTY pro wykrywa:

  • 84 mikrodelecje / mikroduplikacje – w tym np. zespół DiGeorge’a lub zespoły Angelmana/Pradera-Williego;
  • 6 trisomii: te najczęstsze, czyli 21 — zespół Downa, 18 — zespół Edwardsa, 13 — zespół Patau oraz te rzadsze: 9., 16. i 22. chromosomu;
  • 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci — zespół Turnera (X), zespół Klinefeltera (XXY), trisomia chromosomu X (zespół XXX), zespół Jacobsa (zespół XYY).

NIFTY a NIFTY pro – różnice – jakie są najważniejsze kryteria, zgodnie z którymi warto wybierać badanie prenatalne?

Jak wybrać badanie prenatalne? Cena obu badań, NIFTY pro oraz NIFTY jest podobna, dlatego warto wykonać to, które ma szerszy zakres identyfikowanych nieprawidłowości.

Test NIFTY pro posiada najszerszy spośród wszystkich testów NIFTY zakres badanych chorób (aż 94).

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, porównując ze sobą test NIFTY pro a NIFTY? Bardzo istotne jest miejsce wykonywania analiz – w przypadku NIFTY pro próbka jest analizowana w laboratorium BGI. To właśnie tam opracowano metodologię badania. Laboratorium BGI to jeden z największych światowych ośrodków zajmujących się genomiką, dzięki czemu pacjentki wykonujące badanie NIFTY pro mają pewność co do wiarygodności wyniku testu DNA. Placówka ma dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów, przeprowadza także szerokie badania walidacyjne, które potwierdzają skuteczność testu NIFTY. Takich możliwości nie ma żaden europejski ośrodek!

Zobacz też:

Więcej informacji:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 
„Jestem bardzo zadowolona. Wyniki testy przyszły przed terminem, a cała procedura testowa była przeprowadzona bezpiecznie, mimo obecnego zagrożenia wirusem. Miałam też możliwość zamówienia konsultacji genetycznej. Wybrałam dr Renatę Posmyk. Nigdy wcześniej nie zasięgałam porady genetyka, dlatego przygotowałam listę pytań. Pani Doktor odpowiedziała na większość z nich zanim zdążyłam je zadać i podała mi jeszcze mnóstwo innych ważnych i przydatnych informacji, rzeczy, o których nie miałam pojęcia. A przy tym rozmawiałyśmy jak dobre znajome 🙂 Wspaniały lekarz, szybko i bezpiecznie przeprowadzone badania - czego chcieć więcej? Każdemu polecam!”
Agata
 
 
„Dzięki możliwości konsultacji z Panią genetyk dr n. med. Renatą Posmyk, dowiedzieliśmy się, jak należy interpretować wyniki naszych badań oraz otrzymaliśmy zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Pani Doktor jest bardzo kompetentna, miła i pomocna. Pani Doktor odpowiedziała również na moje dodatkowe pytania, za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam laboratorium badań DNA.”
Katarzyna
 
 
„Pani Doktor Renata Posmyk bardzo rzetelnie, jasno i konkretnie wytłumaczyła mi moją sytuację po badaniach. Wiem jak mam dalej postępować i jakie badania powinnam wykonać, a Pani Doktor bardzo mi w tym pomogła. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z całym laboratorium. Osoby, z którymi miałam przyjemność rozmawiać są kompetentne i świetnie wykonują swoją pracę, tak samo jak Pani Doktor. Dziękuję bardzo za całą pomoc i poświęcony mi czas. Na pewno będę Państwa polecać.”
Marta
 
 
„Konsultacja z panią genetyk Renatą Posmyk umożliwiła mi zrozumienie nieprawidłowości w mutacjach genów, które zostały ujawnione w badaniach. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Mogłam zadawać wiele pytań i uzyskałam na nie wyczerpujące odpowiedzi. Przesłana karta podsumowała całą rozmowę i dała konkretne wskazówki do wcielenia w życie. Panią doktor cechuje profesjonalizm i przyjazne podejście do pacjenta.”
Anna
 
 
„W dniu dzisiejszym miałem telefoniczna konsultacje genetyczna z Pania DR Posmyk.Pani Doktor bardzo dokładnie wyjaśniła mi wyniki badania mojego dna, odpowiedziała na moje wszystkie pytania oraz wskazała jak postępować w przyszłości. Na mojego maila otrzymałem od Pani Doktor pisemna kartę porady genetycznej, w której wszystko jest bardzo dobrze opisane. Pani Doktor była bardzo dobrze przygotowana,posiada ogromna wiedzę i była kompetentna, rzeczowa i bardzo mila. Bardzo dziękuje, jestem bardzo zadowolony.”
Henryk
 
Zapraszam do kontaktu

Publikacja: 27 kwietnia 2021 r.

*w zależności od kursu walutowego