Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badania prenatalne w ciąży po 35 roku życia

Ciąża po 35 roku życia pod względem biologicznym nie jest już tak bezpieczna, jak w młodszym wieku. Coraz więcej kobiet decyduje się jednak na dojrzałe macierzyństwo. Nikogo to nie dziwi – w dzisiejszych czasach kobiety zdobywają wykształcenie, dobrą pracę i stabilne warunki materialne, zanim podejmą tak ważną, życiową decyzję. 

Ciąża po 35 – obawy przyszłych mam
Badania po 35 roku życia w ciąży – warto wybrać test NIFTY w Warszawie?
Test NIFTY pro Warszawa a ciąża wieku 35 lat
Na jakie prenatalne badania genetyczne zdecydować się w ciąży po 35?

Ciąża po 35 – obawy przyszłych mam

Ciąża po 35 roku życia pod względem biologicznym jest już późna, jednak jest znacznie lepszym wyborem niż ciąża po 40 roku życia. Obawy przyszłych mam pojawiają się zawsze, bez względu na wiek. Po ukończeniu 35 roku życia zwiększa się ryzyko powikłań ciąży i zaburzeń genetycznych płodu, jednak wiele kobiet w tym wieku rodzi zdrowe dzieci. Jeszcze nie jest za późno na to, by rodzina powiększyła się nawet o kilka maluchów.

Badania po 35 roku życia w ciąży – warto wybrać test NIFTY w Warszawie?

Test NIFTY Warszawa można wykonać w ciąży w każdym wieku, jednak zalecenia lekarskie dotyczą w szczególności kobiet, które decydują się na ciążę po 35 roku życia. Dzięki prostemu badaniu można sprawdzić genetyczny stan zdrowia dziecka już od 10 tygodnia ciąży. Badanie NIFTY Warszawa oferuje najszerszy zakres spośród dostępnych na rynku testów NIPT.

Test NIFTY PRO Warszawa a ciąża wieku 35 lat

Test NIFTY PRO Warszawa zawiera ubezpieczenie wyniku i jest dobrym wyborem dla kobiet po 35 roku życia. Badanie może zastąpić inne analizy prenatalne, które nie wykazują tak wysokiej wiarygodności. Co ważne, badanie NIFTY ma najszerszy zakres, dlatego może wykluczyć konieczność wykonywania badań prenatalnych inwazyjnych.

Na jakie prenatalne badania genetyczne zdecydować się w ciąży po 35?

Najlepszym wyborem przyszłym mam po 35 roku życia jest test NIFTY, który wykrywa nawet 94 różnych zaburzeń genetycznych oraz płeć dziecka. Do dyspozycji przyszłych rodziców są również inne testy nieinwazyjne jak HARMONY czy SANCO. W przypadku wykrycia nieprawidłowości ostatecznością dla przyszłych rodziców są testy prenatalne inwazyjne np. amniopunkcja. W sprawie wyboru konkretnego badania warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem.