Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badania prenatalne Test SANCO – cena, zakres badanych chorób, opinie na temat badania

sanco, test sanco cena, test sanco plus, test sanco opinie

Test SANCO – cena, zakres badanych chorób, opinie na temat badania

Test SANCO można wykonać już od 10 tygodnia ciąży, badanie daje możliwość sprawdzenia stanu zdrowia dziecka pod kątem różnych nieprawidłowości genetycznych. Ile kosztuje to badanie prenatalne? Co wykrywa test SANCO w wersji podstawowej i rozszerzonej? Podpowiadamy.

Test SANCO – na czym polega badanie?

Test SANCO to badanie z grupy NIPT (Non Invasive Prenatal Testing), wykonywane na podstawie próbki krwi przyszłej mamy. Następnie próbka trafia do laboratorium, gdzie analizuje się obecny w niej DNA dziecka (cffDNA) i mamy. Wolne płodowe DNA może zostać dokładnie przebadane pod kątem różnorodnych chorób genetycznych.

Test SANCO jest nieinwazyjny i dzięki temu, zupełnie bezpieczny dla matki oraz dziecka. Badanie ma wysoką czułość, jego wynik można uzupełnić o adnotację dotyczącą płci dziecka oraz dodatkowo oznaczenie Rh płodu (parametr ten jest ważny dla określenia ryzyka konfliktu serologicznego).

Test SANCO w wersji podstawowej i rozszerzonej – co wykrywają badania?

Test SANCO jest dostępny w dwóch wersjach, badanie w wersji rozszerzone analizuje:

 • liczbę wszystkich chromosomów (23 pary);
 • zespoły mikrodelecji i mikroduplikacji o wielkości co najmniej 7 Mpz dla chromosomów autosomalnych.

Jeśli chodzi o test SANCO w wersji podstawowej, jego zakres to:

 • trisomię 21., 13., 18.,
 • aneuploidie chromosomów płci (X, Y).

Test SANCO – wskazania do wykonania badania

Badania SANCO są wskazane, gdy w rodzinie lub w poprzedniej ciąży pojawiały się choroby genetyczne. Ich wykonanie warto rozważyć także wtedy, gdy ciężarna ma więcej niż 35 lat (ze względu na większe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości genetycznych), a także w przypadku wątpliwości o zdrowie dziecka.

Test SANCO – cena

Ile kosztuje test SANCO? Cena może się różnić w zależności od placówki, w której wykonywane jest badanie. W placówce wykonującej test w Warszawie test SANCO kosztuje około 1900 złotych niezależnie od wersji badania. Uzupełnienie badania o oznaczenie Rh płodu to wydatek rzędu 300 złotych. W innych placówkach mogą występować różnice w cenach SANCO.

Test SANCO – opinie na temat badań NIPT

Szukasz opinii o SANCO? Zastanawiasz się, jakie badanie NIPT wybrać? Harmony, NIFTY, VERACITY, a może SANCO? Opinie na temat tych badań prenatalnych będą pomocne, podobnie jak wskazówki na co warto zwrócić uwagę wybierając NIPT:

 • walidacja kliniczna;
 • liczba badań wykonanych na całym świecie;
 • dostępność placówki, w której organizowane jest pobranie próbki;
 • możliwość podzielenia płatności za badanie na wygodne raty;
 • możliwość zorganizowania wizyty domowej w celu pobrania próbki;
 • możliwość konsultacji wyniku z lekarzem genetykiem;
 • możliwość ubezpieczenia wyniku.

Test SANCO a NIFTY – czym się różnią?

Zastanawiasz się, czym różni się test SANCO o NIFTY? Który test wybrać? Sprawdź: Test SANCO a NIFTY porównanie >>


Więcej informacji:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 
„Jestem bardzo zadowolona. Wyniki testy przyszły przed terminem, a cała procedura testowa była przeprowadzona bezpiecznie, mimo obecnego zagrożenia wirusem. Miałam też możliwość zamówienia konsultacji genetycznej. Wybrałam dr Renatę Posmyk. Nigdy wcześniej nie zasięgałam porady genetyka, dlatego przygotowałam listę pytań. Pani Doktor odpowiedziała na większość z nich zanim zdążyłam je zadać i podała mi jeszcze mnóstwo innych ważnych i przydatnych informacji, rzeczy, o których nie miałam pojęcia. A przy tym rozmawiałyśmy jak dobre znajome 🙂 Wspaniały lekarz, szybko i bezpiecznie przeprowadzone badania - czego chcieć więcej? Każdemu polecam!”
Agata
 
 
„Dzięki możliwości konsultacji z Panią genetyk dr n. med. Renatą Posmyk, dowiedzieliśmy się, jak należy interpretować wyniki naszych badań oraz otrzymaliśmy zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Pani Doktor jest bardzo kompetentna, miła i pomocna. Pani Doktor odpowiedziała również na moje dodatkowe pytania, za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam laboratorium badań DNA.”
Katarzyna
 
 
„Pani Doktor Renata Posmyk bardzo rzetelnie, jasno i konkretnie wytłumaczyła mi moją sytuację po badaniach. Wiem jak mam dalej postępować i jakie badania powinnam wykonać, a Pani Doktor bardzo mi w tym pomogła. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z całym laboratorium. Osoby, z którymi miałam przyjemność rozmawiać są kompetentne i świetnie wykonują swoją pracę, tak samo jak Pani Doktor. Dziękuję bardzo za całą pomoc i poświęcony mi czas. Na pewno będę Państwa polecać.”
Marta
 
 
„Konsultacja z panią genetyk Renatą Posmyk umożliwiła mi zrozumienie nieprawidłowości w mutacjach genów, które zostały ujawnione w badaniach. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Mogłam zadawać wiele pytań i uzyskałam na nie wyczerpujące odpowiedzi. Przesłana karta podsumowała całą rozmowę i dała konkretne wskazówki do wcielenia w życie. Panią doktor cechuje profesjonalizm i przyjazne podejście do pacjenta.”
Anna
 
 
„W dniu dzisiejszym miałem telefoniczna konsultacje genetyczna z Pania DR Posmyk.Pani Doktor bardzo dokładnie wyjaśniła mi wyniki badania mojego dna, odpowiedziała na moje wszystkie pytania oraz wskazała jak postępować w przyszłości. Na mojego maila otrzymałem od Pani Doktor pisemna kartę porady genetycznej, w której wszystko jest bardzo dobrze opisane. Pani Doktor była bardzo dobrze przygotowana,posiada ogromna wiedzę i była kompetentna, rzeczowa i bardzo mila. Bardzo dziękuje, jestem bardzo zadowolony.”
Henryk
 
Zapraszam do kontaktu

*w zależności od kursu walutowego