Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie

SANCO a NIFTY. Porównanie testu NIFTY pro z SANCO

sanco a nifty, test sanco a nifty, porównanie testu nifty z sancoZastanawiasz się, czy wykonać test SANCO? A może NIFTY będzie lepszy? Oba testy należą do tzw. badań z grupy NIPT – nieinwazyjnych testów prenatalnych opartych na analizie DNA płodowego. Są bezpieczne, czułe i mają szeroki zakres analizowanych chorób.  Porównanie testu NIFTY z SANCO pokazuje jednak, że pomiędzy badaniami występują istotne różnice. Warto je poznać przed dokonaniem wyboru!

Testy NIPT mogą wydawać się podobne, jednak istnieją pewne różnice między nimi, na które warto zwrócić uwagę, takie jak walidacja kliniczna, zakres badanych chorób.

Spis treści:

  1. SANCO a NIFTY – który test wybrać?
  2. Test SANCO a NIFTY – jak wybrać test NIPT?
  3. SANCO a NIFTY – na co jeszcze warto zwrócić uwagę test NIPT?

SANCO a NIFTY – który test NIPT wybrać?

SANCO i NIFTY to nieinwazyjne badania prenatalne wykonywane z krwi. Opierają się one na analizie wolnego DNA płodowego. Wykonuje się je w celu sprawdzenia zdrowia dziecka jeszcze na etapie ciąży w kierunku różnych genetycznych nieprawidłowości, które mogłyby zagrażać zdrowiu malucha.

Szczegółowe porównanie testu SANCO i NIFTY jest dostępne w serwisie badaniaprenatalne.pl TUTAJ.

Test SANCO a NIFTY – jak wybrać test NIPT?

Na nieinwazyjne badania prenatalne decydują się często rodzice, którzy otrzymali nieprawidłowe wyniki mniej podstawowych badan prenatalnych (takich jak PAPP-a i USG). Mają one bowiem większą czułość. Na rynku jest jednak dostępnych wiele różnych testów nieinwazyjnych (NIPT), które można wykonać w ciąży. Jak wybrać dobrze? Warto zwrócić uwagę na różnice między nimi.

Testy NIPT różnią się pod względem:

  • metody badania, walidacji klinicznej, laboratorium, w którym są wykonywane analizy;
  • dodatkowych udogodnień w zależności od oferty placówki, takich jak raty, pobranie w domu w cenie badania, konsultacje z lekarzem w cenie badania.

Zakres badanych chorób

Porównanie testów NIPT warto oprzeć w dużej mierze o zakres badanych chorób. Dostępne w Polsce badania NIPT mogą bowiem bardzo różnić się pod tym względem. W szczególności różnice dotyczą wykrywania mikrodelecji i mikroduplikacji. Niektóre z testów NIPT potrafią wykryć kilkadziesiąt różnych rodzajów nieprawidłowości, inne zorientowane są na te najczęściej występujące. 

Cena badania

Ile kosztują prenatalne nieinwazyjne testy genetyczne? Tutaj nie ma dużych różnic dlatego warto wybrać test o szerokim zakresie badanych chorób.

SANCO a NIFTY – na co jeszcze warto zwrócić uwagę test NIPT?

Zastanawiasz się, który test wybrać Sanco czy Nifty pro? Na co jeszcze zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wybór pomiędzy nieinwazyjnymi badaniami prenatalnymi? Ważne kryteria to:

  • walidacja – warto wybierać badania NIPT, które mają najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków,
  • dostępność placówki, w której wykonywany jest test;
  • możliwość rozłożenia płatności za badanie DNA na wygodne raty;
  • możliwość skorzystania z bezpłatnych porad dotyczących danego badania.

Polecamy poradnik na stronie badaniaprenatalne.pl: Jak wybrać test NIPT? 10 wskazówek

Dlaczego warto wykonać NIFTY pro?

nifty pro korzysci

Umów badanie NIFTY pro w całej Polsce

nifty pro rejestracja

Więcej informacji:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 
„Jestem bardzo zadowolona. Wyniki testy przyszły przed terminem, a cała procedura testowa była przeprowadzona bezpiecznie, mimo obecnego zagrożenia wirusem. Miałam też możliwość zamówienia konsultacji genetycznej. Wybrałam dr Renatę Posmyk. Nigdy wcześniej nie zasięgałam porady genetyka, dlatego przygotowałam listę pytań. Pani Doktor odpowiedziała na większość z nich zanim zdążyłam je zadać i podała mi jeszcze mnóstwo innych ważnych i przydatnych informacji, rzeczy, o których nie miałam pojęcia. A przy tym rozmawiałyśmy jak dobre znajome 🙂 Wspaniały lekarz, szybko i bezpiecznie przeprowadzone badania - czego chcieć więcej? Każdemu polecam!”
Agata
 
 
„Dzięki możliwości konsultacji z Panią genetyk dr n. med. Renatą Posmyk, dowiedzieliśmy się, jak należy interpretować wyniki naszych badań oraz otrzymaliśmy zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Pani Doktor jest bardzo kompetentna, miła i pomocna. Pani Doktor odpowiedziała również na moje dodatkowe pytania, za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam laboratorium badań DNA.”
Katarzyna
 
 
„Pani Doktor Renata Posmyk bardzo rzetelnie, jasno i konkretnie wytłumaczyła mi moją sytuację po badaniach. Wiem jak mam dalej postępować i jakie badania powinnam wykonać, a Pani Doktor bardzo mi w tym pomogła. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z całym laboratorium. Osoby, z którymi miałam przyjemność rozmawiać są kompetentne i świetnie wykonują swoją pracę, tak samo jak Pani Doktor. Dziękuję bardzo za całą pomoc i poświęcony mi czas. Na pewno będę Państwa polecać.”
Marta
 
 
„Konsultacja z panią genetyk Renatą Posmyk umożliwiła mi zrozumienie nieprawidłowości w mutacjach genów, które zostały ujawnione w badaniach. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Mogłam zadawać wiele pytań i uzyskałam na nie wyczerpujące odpowiedzi. Przesłana karta podsumowała całą rozmowę i dała konkretne wskazówki do wcielenia w życie. Panią doktor cechuje profesjonalizm i przyjazne podejście do pacjenta.”
Anna
 
 
„W dniu dzisiejszym miałem telefoniczna konsultacje genetyczna z Pania DR Posmyk.Pani Doktor bardzo dokładnie wyjaśniła mi wyniki badania mojego dna, odpowiedziała na moje wszystkie pytania oraz wskazała jak postępować w przyszłości. Na mojego maila otrzymałem od Pani Doktor pisemna kartę porady genetycznej, w której wszystko jest bardzo dobrze opisane. Pani Doktor była bardzo dobrze przygotowana,posiada ogromna wiedzę i była kompetentna, rzeczowa i bardzo mila. Bardzo dziękuje, jestem bardzo zadowolony.”
Henryk
 
Zapraszam do kontaktu

*w zależności od kursu walutowego