Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Czy badanie NIFTY sprawdzi nieinwazyjnie zdrowie dziecka?

W obliczu ciąży każda przyszła mama pragnie zapewnić sobie i swojemu dziecku maksymalne bezpieczeństwo. Badanie NIFTY, jako nowoczesne i nieinwazyjne badanie prenatalne z krwi staje się odpowiedzią na te potrzeby. To badanie, które daje przyszłym rodzicom spokój i pewność. Dlaczego warto wykonać badanie NIFTY?

Kiedy zrobić badanie NIFTY, jakie są wskazania?
Czy badanie NIFTY jest skuteczne?
Dlaczego badanie NIFTY to wszechstronny test?
Czy badanie NIFTY zawiera ubezpieczenie w cenie?

Kiedy zrobić badanie NIFTY, jakie są wskazania?

Badanie NIFTY można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Jednym ze wskazań do wykonania badania jest wiek przyszłej mamy. Ciążą po 35 roku życia i ciąża po 40 jest wskazaniem do wykonania NIFTY. Wraz z wiekiem mamy rośnie ryzyko chorób genetycznych u płodu. Inne czynniki, które mogą sugerować wykonanie NIFTY jest np. występowanie chorób genetycznych w rodzinie lub poprzednich ciążach.

Czy badanie NIFTY jest skuteczne?

Badanie NIFTY wyróżnia się wysoką skutecznością. Posiada ponad 99% czułość w wykrywaniu takich zaburzeń jak trisomia 21 (zespół Downa), co potwierdza jego wiarygodność. Wyniki badania NIFTY są kompleksowe i dają jasny obraz ryzyka wystąpienia określonych chorób genetycznych u płodu.

Dlaczego badanie NIFTY to wszechstronny test?

Badanie NIFTY pro jest jednym z najbardziej wszechstronnych testów prenatalnych dostępnych na rynku. Sprawdza ryzyko wystąpienia aż 94 różnych chorób genetycznych. To wszystko w sposób całkowicie bezpieczny. Badanie opiera się na analizie wolnego płodowego DNA (cffDNA) krążącego w krwi przyszłej mamy.

Czy badanie NIFTY zawiera ubezpieczenie w cenie?

Unikalną cecha badania NIFTY pro jest ubezpieczenie wyniku wliczone w cenę testu.  W cenie testu NIFTY pro zawarta jest również możliwość sprawdzenia płci dziecka na życzenie. Wnioskując, badanie NIFTY to więcej niż tylko test prenatalny. Na terenie całej Polski znajdują się placówki oferujące wykonanie tego badania. Test NIFTY Warszawa oraz wiele innych miast również ma takie możliwości.