Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Gdzie zlecić test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY Warszawa jest wykonywany przez laboratoria genetyczne – warto sprawdzić, czy oferują one test NIPT w swojej ofercie. Dobrym wyborem są placówki autoryzowane, które zapewniają przeprowadzenie badania zgodnie z oryginalnymi procedurami NIFTY. Jeśli badanie jest zlecane w innym miejscu to zaleca się sprawdzić opinie dotyczące wybranego laboratorium.

Test NIFTY Warszawa, czy to najczęściej polecane badanie prenatalne po 35 roku życia?
Test NIFTY Warszawa, czy to badanie genetyczne płodu?
Test NIFTY Warszawa to najdokładniejsze badanie prenatalne?
Test NIFTY Warszawa – cena i zakres badania

Test NIFTY Warszawa, czy to najczęściej polecane badanie prenatalne po 35 roku życia?

Test NIFTY Warszawa zalecany jest do wykonania w każdej ciąży, jednak w szczególności po ukończeniu przez ciężarną 35 roku życia. Test NIFTY jest najczęściej polecany z racji szerokiego zakresu analizy. Kobiety w ciąży po 35 roku życia znajduje się w grupie ryzyka – istnieje większe prawdopodobieństwo obciążeń genetycznych płodu. Właśnie z tego powodu zaleca się wówczas wykonywać dodatkowe badania prenatalne.

Test NIFTY Warszawa, czy to badanie genetyczne płodu?

Test NIFTY Warszawa jest badaniem genetycznym prenatalnym – bada genetyczny stan zdrowia maluszka jeszcze w łonie matki. Jego niewątpliwą zaletą jest nieinwazyjność. Wystarczy próbka krwi żylnej pobrana od matki, by wykonać badanie bez ryzyka poronienia. Jednocześnie badanie wyróżnia się wysoką skutecznością.

Test NIFTY Warszawa to najdokładniejsze badanie prenatalne?

Wszystkie testy NIPT wyróżniają się wysoką skutecznością na poziomie 99%. Każde badania ma inny zakres, dlatego nie można powiedzieć, które jest najdokładniejsze. Największą popularnością cieszy się test NIFTY Warszawa i większość przyszłych rodziców wybiera właśnie tę analizę. Bez względu na ostateczny wybór, każde badanie NIPT jest warte polecenia.

Test NIFTY Warszawa – cena i zakres badania

Badanie NIFTY Warszawa pozwala na wykrycie aż 94 różnych chorób genetycznych – są to zarówno najczęściej występujące choroby, jak i zaburzenia znacznie rzadsze i przez to trudniejsze w diagnostyce. Cena badania w wersji podstawowej to około 2300 złotych, a w wersji PRO 2400 złotych. Ostateczna cena jest ustalana w laboratorium, które zajmuje się wykonaniem analizy.