Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Prenatal testDNA

Prenatal testDNA – nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości

prenatal testdna badanie prenatalneOto wyjątkowy, nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej skuteczności, który bada wszystkie 23 pary chromosomów.

Prenatal testDNA to test prenatalny, który pomoże Ci sprawdzić zdrowie Twojego dziecka. Można go wykonać już od 10. tygodnia ciąży, bez potrzeby rejestracji ciąży w IKP.

Podstawowe badania prenatalne, takie jak test PAPP-a, często dają wyniki fałszywie dodatnie, co oznacza, że mogą sugerować obecność choroby, mimo że dziecko jest zdrowe. Jeśli test PAPP-a wskazał na ryzyko trisomii, wykonanie testu Prenatal testDNA pomoże Ci odzyskać spokój. Negatywny wynik testu Prenatal testDNA, który nie wykazuje żadnych nieprawidłowości, nie wymaga już potwierdzenia za pomocą amniopunkcji.

Czym jest Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA to nieinwazyjne badanie prenatalne, które można wykonać już od 10. tygodnia ciąży. To całogenomowa analiza, która bada wszystkie 23 pary chromosomów. Do przeprowadzenia testu wystarczy pobrać niewielką próbkę krwi matki (jak do morfologii), aby uzyskać obszerną wiedzę o zdrowiu dziecka jeszcze przed jego narodzinami.

W próbce krwi znajduje się wolne DNA płodu, które można analizować pod kątem nieprawidłowości genetycznych. Dodatkowo, na życzenie, test może określić płeć dziecka.

na czym polega prenatal testdna

Zakres badania. Jakie choroby wykrywa Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA charakteryzuje się szerokim zakresem analizy, co pozwala na uzyskanie wielu informacji o zdrowiu nienarodzonego dziecka.

Prenatal testDNA może wykryć również bardzo małe nieprawidłowości, których nie „widzi” wiele innych testów prenatalnych. Takie zmiany, chociaż są niewielkie i ciężko dostrzegalne pod mikroskopem, mogą mieć znaczny wpływ na zdrowie dziecka. 

Zakres badanych nieprawidłowości zależy od wybranego pakietu.

zakres badania prenatal testdna

Gdzie zrobić Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA możesz wykonać w blisko 300 punktach pobrań na terenie całej Polski, w gabinetach ginekologicznych lub skorzystać z usługi pobrania próbki w domu.

Aby umówić badanie, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 665 761 161

Prenatal testDNA – cena badania

Cena badania Prenatal testDNA zależy od wybranego pakietu. Skontaktuj się z nami i zapytaj o cenę: 665 761 161 lub sprawdź cennik na stronie prenataltestdna.pl.

Dlaczego warto wykonać Prenatal testDNA?

dlaczego warto zrobic prenatal testdna

Częste pytania

Ile czeka się na wynik Prenatal testDNA?

Wyniki testu Prenatal testDNA są dostępne w następujących terminach:

  • Prenatal testDNA 3: do 9 dni roboczych
  • Prenatal Karyo Plus: do 12 dni roboczych
  • Prenatal testDNA RHD: do 14 dni roboczych

Czas oczekiwania jest liczony od momentu dotarcia próbki do laboratorium i jest to maksymalny czas – wyniki mogą być dostępne wcześniej. Udostępniane są online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.

Co oznacza wynik Prenatal testDNA?

  • Negatywny wynik testu (wynik prawidłowy): Nie wykryto żadnych badanych nieprawidłowości, co oznacza, że dziecko jest najprawdopodobniej zdrowe w zakresie badanych nieprawidłowości.
  • Pozytywny wynik testu (wynik nieprawidłowy): Wykryto nieprawidłowość. W takiej sytuacji zaleca się konsultację z genetykiem klinicznym oraz wykonanie dodatkowych badań inwazyjnych, takich jak amniopunkcja. Pacjentki, które skorzystają z naszego testu, mają zapewnioną wówczas konsultację z lekarzem genetykiem klinicznym w cenie badania.

Czy Prenatal testDNA jest refundowany przez NFZ?

Nie, Prenatal testDNA, podobnie jak inne testy NIPT, nie jest refundowany przez NFZ i można go wykonać jedynie prywatnie. Oferujemy jednak możliwość płatności w ratach.

Czy Prenatal testDNA można wykonać w ciąży bliźniaczej i po in vitro?

Tak, Prenatal testDNA można wykonać zarówno w ciąży bliźniaczej, jak i po in vitro. W przypadku ciąży bliźniaczej, możliwość wyboru pakietu zależy od tego, czy jest to ciąża jednokosmówkowa, czy dwukosmówkowa. 

Prenatal testDNA – opinie o nas 

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 
„Jestem bardzo zadowolona. Wyniki testy przyszły przed terminem, a cała procedura testowa była przeprowadzona bezpiecznie, mimo obecnego zagrożenia wirusem. Miałam też możliwość zamówienia konsultacji genetycznej. Wybrałam dr Renatę Posmyk. Nigdy wcześniej nie zasięgałam porady genetyka, dlatego przygotowałam listę pytań. Pani Doktor odpowiedziała na większość z nich zanim zdążyłam je zadać i podała mi jeszcze mnóstwo innych ważnych i przydatnych informacji, rzeczy, o których nie miałam pojęcia. A przy tym rozmawiałyśmy jak dobre znajome 🙂 Wspaniały lekarz, szybko i bezpiecznie przeprowadzone badania - czego chcieć więcej? Każdemu polecam!”
Agata
 
 
„Dzięki możliwości konsultacji z Panią genetyk dr n. med. Renatą Posmyk, dowiedzieliśmy się, jak należy interpretować wyniki naszych badań oraz otrzymaliśmy zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Pani Doktor jest bardzo kompetentna, miła i pomocna. Pani Doktor odpowiedziała również na moje dodatkowe pytania, za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam laboratorium badań DNA.”
Katarzyna
 
 
„Pani Doktor Renata Posmyk bardzo rzetelnie, jasno i konkretnie wytłumaczyła mi moją sytuację po badaniach. Wiem jak mam dalej postępować i jakie badania powinnam wykonać, a Pani Doktor bardzo mi w tym pomogła. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z całym laboratorium. Osoby, z którymi miałam przyjemność rozmawiać są kompetentne i świetnie wykonują swoją pracę, tak samo jak Pani Doktor. Dziękuję bardzo za całą pomoc i poświęcony mi czas. Na pewno będę Państwa polecać.”
Marta
 
 
„Konsultacja z panią genetyk Renatą Posmyk umożliwiła mi zrozumienie nieprawidłowości w mutacjach genów, które zostały ujawnione w badaniach. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Mogłam zadawać wiele pytań i uzyskałam na nie wyczerpujące odpowiedzi. Przesłana karta podsumowała całą rozmowę i dała konkretne wskazówki do wcielenia w życie. Panią doktor cechuje profesjonalizm i przyjazne podejście do pacjenta.”
Anna
 
 
„W dniu dzisiejszym miałem telefoniczna konsultacje genetyczna z Pania DR Posmyk.Pani Doktor bardzo dokładnie wyjaśniła mi wyniki badania mojego dna, odpowiedziała na moje wszystkie pytania oraz wskazała jak postępować w przyszłości. Na mojego maila otrzymałem od Pani Doktor pisemna kartę porady genetycznej, w której wszystko jest bardzo dobrze opisane. Pani Doktor była bardzo dobrze przygotowana,posiada ogromna wiedzę i była kompetentna, rzeczowa i bardzo mila. Bardzo dziękuje, jestem bardzo zadowolony.”
Henryk
 
Zapraszam do kontaktu

Źródła: prenataltestdna.pl/zrodla