Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Test NIPT w Katowicach – gdzie można go wykonywać?

Test NIPT w Katowicach – gdzie można go wykonywać?

Testy NIPT to inaczej nieinwazyjna diagnostyka prenatalna. Zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo podczas badania, jednocześnie zachowując wiarygodność na bardzo wysokim poziomie 99%. Test NIPT Katowice to oferta, z której każdego roku korzysta coraz większa liczba par chcących sprawdzić stan zdrowia nienarodzonego dziecka. Niestety, w Polce badania NIPT nie są refundowane – miejmy nadzieję, że zmieni się to za jakiś czas.

Gdzie można w Katowicach wykonać test NIPT?

Jaka jest cena testu NIPT w Katowicach?

Jaka jest cena badania wolnego płodowego DNA w Katowicach?

Gdzie można w Katowicach wykonać test NIPT?

Testy NIPT można wykonywać w autoryzowanych laboratoriach na terenie całego kraju. Warto wybierać właśnie takie placówki, które są gwarantem jakości wykonywanego badania oraz tego, że wynik będzie wiarygodny. Test NIPT Katowice można wykonać np. w placówce autoryzowanej NIFTY PRO, która jest zlokalizowana przy ul. Bocheńskiego 35 A. Istnieje możliwość umówienia się na pobranie materiału do badania w samej placówce lub korzystając z usługi tzw. mobilnej pielęgniarki w domu pacjentki.

Jaka jest cena testu NIPT w Katowicach?

Test NIPT Katowice cena nie należy do najniższych, a dodatkowo rodzice nie mogą liczyć na refundację kosztów. Badania wolnego płodowego DNA Katowice cena kształtuje się na poziomie 2000-2500 złotych w zależności od wybranej analizy NIPT. Wybór jest szeroki – możliwe jest np. skorzystanie z testu HARMONY, SANCO czy NIFTY. Dla przykładu badanie NIFTY PRO w Katowicach to cena 2397 złotych. Nie trzeba wykładać całej sumy na raz – laboratoria autoryzowane umożliwiają rozbicie płatności na dogodne raty.

Jaka jest cena badania wolnego płodowego DNA w Katowicach?

Badania wolnego płodowego DNA w Katowicach kosztują co najmniej 2000 złotych. W cenie zawarte są wszystkie koszty badania, ewentualne ubezpieczenie czy konsultacja wyniku z lekarzem genetykiem. Pacjentka nie musi ponosić żadnych dodatkowych opłat, co często zdarza się w przypadku wyboru placówek nieautoryzowanych. Czasem lepiej nieco dołożyć do badania wysokiej jakości niż później żałować źle ulokowanych pieniędzy – szczególnie, że badania NIPT mają na celu określenie stanu zdrowia maluszka.