Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badanie NIFTY – gdzie warto zrobić?

Badania prenatalne to obecnie standard opieki kobiety w ciąży. Dzięki nim można uzyskać pewność, że dziecko urodzi się nieobciążone ciężkimi wadami genetycznymi. Spośród dostępnych badań jednym z najchętniej wybieranych jest test NIFTY pro, ze względu na cenę, dostępność oraz opcje dodatkowe, które znajdują się w pakiecie. 

Badanie NIFTY a NIFTY pro różnice
Badanie NIFTY Warszawa to prenatalne badanie genetyczne?
Badanie NIFTY – porównanie testów NIPT
Dlaczego warto wykonać badanie NIFTY w Warszawie?

Badanie NIFTY a NIFTY pro różnice

Test NIFTY (ang. Non-invasive Fetal Trisomy Test) to nieinwazyjne badanie genetyczne wykrywające wady z dokładnością 99 proc. Występuje w kilku wariantach, które różnią się zakresem wykrywanych chorób. W wersji podstawowej bada się do 70 wad, a najszersza dostępna opcja, czyli NIFTY pro, wykrywa do aż 90 wad. W NIFTY ubezpieczane są wybrane badane choroby, natomiast w pro – wszystkie.

Badanie NIFTY Warszawa to prenatalne badanie genetyczne?

Zatem test NIFTY Warszawa to prenatalne badanie genetyczne, czyli takie, które można wykonać w okresie ciąży, wykluczając określone wady genetyczne. Można je przeprowadzić już od 10 tygodnia ciąży, zwiększając tym samym bezpieczeństwo życia matki i dziecka.

Badanie NIFTY – porównanie testów NIPT

Prenatalne badanie genetyczne NIPT (ang. Noninvasive Genetic Testing During Pregnancy) stają się standardem w opiece kobiet w ciąży. Coraz częściej rodzice decydują się na sprawdzenie zdrowia swojego dziecka już na tym etapie. Do wyboru mamy różne testy NIPT. Dostępne są takie testy NIPT jak: Veragene, Verasity, Sanco, Nifty pro, Panorama, Harmony, NeoBona. Aby wybrać najlepszy dla siebie, należy spojrzeć na zakres badanych wad, cenę czy możliwość ubezpieczenia wyników badań. Przykładowo Badanie NIFTY pro ma bardzo szeroki zakres wykrywalności (badane są aż 94 choroby), a dodatkowo jest w pełni bezpieczne, bo nie wymaga amniopunkcji. Badania Sanco i NeoBona obejmują analizę 23 par chromosomów, aneuploidie X i Y oraz sprawdzanie płci. Panorama lub Harmony pozwoli wykryć trisomie 21, 18, 13, aneuploidie X i Y i sprawdzić płeć. Verasity premium to przesiewowe badanie wykrywające zespół Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Patau’a, zespół Turnera (monosomia X); zespół potrójnego X (trisomia X); zespół Klinefeltera (XXY); zespół Jacobsa (XYY); zespół XXYY; zespół DiGeorge’a (22q11.2), zespół delecji 1p36 (1p36); zespół Smith-Magenis (17p11.2) i zespół Wolfa-Hirschhorna (4p16.3). Natomiast test Veragne pozwala zweryfikować trisomie 21, 18 i 13, aneuploidie X i Y, triploidie oraz aż 50 chorób jednogenowych.

Dlaczego warto wykonać badanie NIFTY w Warszawie?

NIFTY w Warszawie można wybrać we wszystkich możliwych opcjach. Badanie NIFTY jest tu dostępne jako: pro, Plus, Standard, Basic i Twins, przy czym najbardziej wszechstronne jest NIFTY pro. W Warszawie można wybrać test w różnej cenie, w dobrej lokalizacji, wybierając dogodny termin.

Testy prenatalne to jedno z największych zdobyczy medycyny. Spośród tych, które mają największy zakres badań przy dostępnej cenie, jednym z najlepszych jest Badanie NIFTY pro, w pakiecie z poradą genetyka. NIFTY w Warszawie to wygodny sposób na sprawdzenie zdrowia dziecka.