Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badanie NIFTY Pro – Twoja tarcza w świecie prenatalnej diagnostyki

Każda mama marzy o tym, aby jej maleństwo urodziło się zdrowe. Jednakże wśród emocji i oczekiwań, które towarzyszą ciąży pojawiają się też obawy. Dlatego też wiele przyszłych mam decyduje się na badania prenatalne. W czołówce tych badań znajduje się badanie NIFTY, a w szczególności jego zaawansowana wersja – NIFTY pro. Co warto o nim wiedzieć?

Co to NIFTY i badanie NIFTY pro?
Badanie NIFTY pro jako najszersze badanie prenatalne
Ile kosztuje badanie NIFTY Warszawa i NIFTY pro?
Czy badanie NIFTY jest również badaniem w ciąży na zespół Downa?

Co to NIFTY i badanie NIFTY pro?

Badanie NIFTY to nowoczesne i nieinwazyjne badanie prenatalne, które za pomocą analizy wolnego płodowego DNA pozwala ocenić ryzyko wystąpienia u dziecka wad genetycznych. Wersja pro tego badania oferuje przyszłym rodzicom jeszcze szersze spektrum informacji o zdrowiu ich maleństwa, ze względu na bardzo szeroki zakres badanych chorób genetycznych.

Badanie NIFTY pro jako najszersze badanie prenatalne

Badanie NIFTY pro jest chlubą w świecie badań prenatalnych. Dzięki niemu można zbadać ryzyko aż 94 chorób genetycznych, w tym 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci oraz 84 mikrodelecje/mikroduplikacje. To nie tylko szansa na wczesne wykrycie zespołu Downa, ale też wielu innych, rzadziej występujących zaburzeń genetycznych. Warto dodać, że badanie NIFTY pro pozwala także na ustalenie płci dziecka na życzenie rodziców i zawiera w cenie ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. Jest to jedyny na rynku NIPT z takim ubezpieczeniem.

Ile kosztuje badanie NIFTY Warszawa i NIFTY pro?

Cena badania NIFTY pro może różnić się w zależności od miejsca, ale jedno jest pewne: inwestycja w to badanie to inwestycja w spokój i pewność. W cenie badania NIFTY pro zawarte jest ubezpieczenie wyniku, co dodatkowo podnosi wartość tej diagnostyki. Możemy także na życzenie określić płeć dziecka. Ze względu na wysoką czułość dla zespołu Downa, test określa się również jako badanie na zespół Downa w ciąży. Badanie NIFTY Warszawa lub inne miejscowości mają wiele placówek, w których możemy zlecić wykonanie badania. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą, ponieważ cena testu NIFTY może być inna w różnych laboratoriach.

Ile kosztuje badanie NIFTY Warszawa i NIFTY pro?

Badanie NIFTY, szczególnie NIFTY pro jest jednym z najbardziej precyzyjnych badań na zespół Downa dostępnych na rynku. Dzięki zaawansowanej technologii oraz analizie wolnego płodowego DNA, test badanie NIFTY pro ma wysoką czułość dla trisomii 21, wynoszącą ponad 99%. Daje to przyszłym rodzicom pewność i spokój ducha. Badanie NIFTY pro to więcej niż tylko test – to wsparcie i tarcza dla każdej przyszłej mamy. W dobie postępu warto korzystać z najnowszych i najszerszych badań prenatalnych.