Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badanie NIFTY – test prenatalny dla Twojej spokojnej ciąży

Ciąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. Jest pełen oczekiwania, ale również obaw o zdrowie nienarodzonego dziecka. Właśnie dlatego wiele przyszłych mam decyduje się na badanie NIFTY. Dzięki badaniu możliwa jest ocena ryzyka wystąpienia chorób genetycznych u płodu. Badanie NIFTY pro dostępne jest na terenie całej Polski. Test jest nieinwazyjny i bezpieczny. Wyróżnia się na tle innych badań prenatalnych.

Czy badanie NIFTY zawiera ubezpieczenie?
Czy cena badania NIFTY jest taka sama na terenie całej Polski?
Badanie NIFTY – korzyści z wykonania badania
Od którego tygodnia i do którego ciąży można zrobić badanie NIFTY?

Czy badanie NIFTY zawiera ubezpieczenie?

Jedną z wielu zalet badania NIFTY pro jest zawarte w cenie ubezpieczenie w trzech wariantach, w tym ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. Jest to jedyny test NIPT na rynku, który oferuje takie ubezpieczenie. Daje to przyszłym rodzicom poczucie bezpieczeństwa.

Czy cena badania NIFTY jest taka sama na terenie całej Polski?

Cena badania NIFTY jest mniej więcej taka sama na terenie całej Polski. Może różnić się w zależności od wybranego laboratorium lub rodzaju testu NIFTY. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą placówek i wybrać test najbardziej odpowiedni dla siebie.

Badanie NIFTY – korzyści z wykonania badania

Główne zalety badania NIFTY to nieinwazyjność, bezpieczeństwo, wysoka wiarygodność oraz czułość. Dodatkowo, wynik testu NIFTY jest dostępny szybko, od 5-10 dni. Próbkę do badania można pobrać zarówno w placówce, jak i w domu. Dzięki badaniu NIFTY pro przyszłe mamy zyskują spokój w ciąży.

Od którego tygodnia i do którego ciąży można zrobić badanie NIFTY?

Badanie NIFTY można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Nie ma ściśle określonej górnej granicy, do której trzeba przeprowadzić badanie. Natomiast zalecane jest wykonanie badania NIFTY pro do 24 tygodnia ciąży. Chodzi o ewentualny czas na wykonanie dodatkowych badań, jeżeli na wyniku testu NIFTY będą takie wskazania. Każda kobieta w ciąży może wykonać ten test prenatalny. Istnieją jednak również wskazania m.in. ciąża po 35 roku życia.