Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Jak wykonywane jest badanie NIFTY?

Nowoczesny test NIFTY cieszy się rosnącą popularnością wśród par oczekujących narodzin dziecka. Na polskim rynku testy NIPT zadebiutowały kilkanaście lat temu i dzięki swojej wysokiej wiarygodności są polecane przez lekarzy ginekologów.  Mogą stanowić alternatywę dla wielu innych badań prenatalnych, szczególnie dla testów inwazyjnych.

Co zawiera cena badania NIFTY w Warszawie?
NIFTY, NIFTY pro a inne badania prenatalne
Czy cena badania NIFTY w Warszawie jest taka sama jak w innych miastach?
Jakie są wskazania do wykonania badania NIFTY?

Co zawiera cena badania NIFTY w Warszawie?

Cena badania NIFTY w Warszawie powinna być kompletna. Można przez to rozumieć, iż ciężarna wykonująca badanie nie dopłaca nic ponad ogólną cenę analizy. W kosztach jest zawarte pobranie próbki, poddanie jej analizie genetycznej oraz kompleksowe opracowanie wyniku. Jeśli test NIFTY wykrywa nieprawidłowości to w cenie badania pacjentka może skorzystać z konsultacji z genetykiem. W wersji NIFTY PRO koszty badania zawierają również ubezpieczenie wyniku.

NIFTY, NIFTY PRO a inne badania prenatalne

Zarówno badanie NIFTY, jak i NIFTY PRO cieszą się coraz większą popularnością i są wykonywane u ciężarnych na całym świecie. Inne testy NIPT są równie skuteczne, jednak NIFTY zapewniają najszerszy zakres. Badania wolnego płodowego DNA są znacznie lepszym wyborem niż testy prenatalne takie jak np. test PAPP-A, mają wyższą wiarygodność niż badania USG. Jeśli ciężarna ma taką możliwość to warto zdecydować się na wybór testu NIPT.

Czy cena badania NIFTY w Warszawie jest taka sama jak w innych miastach?

Ceny badań wolnego płodowego DNA mogą się różnić w zależności od wybranego miasta oraz tego, jakie są aktualne cenniki laboratoriów. W większych miastach laboratoria między sobą konkurują i organizują promocje na wykonywane analizy. Zawsze warto pytać o cenniki przed zleceniem analizy.

Jakie są wskazania do wykonania badania NIFTY?

Wskazaniami do wykonania badania NIFTY jest wiek matki powyżej 35 roku życia, przypadki zaburzeń genetycznych w bliskiej rodzinie czy przebyte poronienia. Test należy wykonywać również wtedy, kiedy inne badania prenatalne wskazują na podwyższone ryzyko wad genetycznych płodu, a pacjentka nie chce poddawać się badaniom inwazyjnym.