Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Test NIFTY Warszawa: nieinwazyjne badanie prenatalne, które warto rozważyć

Test NIFTY Warszawa pozwala przyszłym mamom na bezpieczne sprawdzenie zdrowia nienarodzonego jeszcze maluszka. Ten nieinwazyjny test prenatalny (test NIPT) zyskał uznanie na całym świecie dzięki swojej dokładności i bezpieczeństwu. Dla kogo przeznaczony jest test NIFTY, jakie przynosi korzyści, jaki jest jego zakres oraz jakie są związane z nim koszty w Warszawie?

Test NIFTY Warszawa – dla kogo badanie?
Test NIFTY Warszawa – zalety
Test NIFTY Warszawa – zakres badania
Test NIFTY Warszawa – ceny testów NIPT

Test NIFTY Warszawa – dla kogo badanie?

Test NIFTY Warszawa mogą wykonać wszystkie przyszłe mamy. Jednak istnieją wskazania do wykonania tego badania. Badanie NIFTY szczególnie polecane jest kobietom w ciąży po 35 roku życia. Wraz z wiekiem przyszłej mamy rośnie ryzyko chorób genetycznych u płodu. Jeżeli w rodzinie lub poprzednich ciążach, pojawiły się choroby genetyczne – to również warto wykonać NIFTY. Każda przyszła mama, która martwi się o zdrowie swojego maluszka może wykonać test NIFTY. Jeżeli ciężarna otrzymała złe wyniki innych badań prenatalnych, jak np. zły wynik testu PAPP-a, również powinna wykonać wtedy NIFTY.

Test NIFTY Warszawa – zalety

Główną zaletą testu NIFTY jest jego nieinwazyjność. Badanie wykonywane jest na podstawie próbki krwi pobranej od przyszłej mamy. Eliminuje to ryzyko związane z inwazyjnymi metodami, takimi jak amniopunkcja. Test NIFTY pro Warszawa jest również wysoce dokładny w wykrywaniu trisomii 21. Czułość tego badania to ponad 99%. Oprócz tego badane są także inne często występujące trisomie, takie jak zespół Patau oraz zespół Edwardsa. Co więcej, test oferuje szybkie wyniki, zwykle dostępne w ciągu 5 lub 6 dni.

Test NIFTY Warszawa – zakres badania

Test NIFTY Warszawa analizuje wolne płodowe DNA krążące w krwi przyszłej mamy. Badanie można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Na rynku dostępne są różne rodzaje badania NIFTY, jednak najszerszy z nich zakres ma NIFTY pro. Bada 102 nieprawidłowości. Oprócz tego w badaniu można sprawdzić także płeć dziecka na życzenie. Te wszystkie zalety sprawiają, że badanie NIFTY jest często wykonywane nie tylko w Polsce, ale tez na całym świecie. Wiarygodność testu NIFTY potwierdza szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że NIFTY zostało wykonane na całym świecie już około 10 000 000 razy.

Test NIFTY Warszawa – ceny testów NIPT

Cena testu NIFTY w Warszawie może różnić się w zależności placówki i rodzaju wykonywanego badania. Zazwyczaj cena badania NIFTY wynosi około 2400 zł. Podsumowując, test NIFTY w Warszawie stanowi cenne narzędzie dla przyszłych rodziców, którzy chcą sprawdzić zdrowie swojego maluszka już na wczesnym etapie ciąży.