Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Test NITY Warszawa – czy można wykonać badanie w domu?

Test NIFTY Warszawa to badanie wykonywane w laboratorium genetycznym. Nie ma możliwości wykonania tak skomplikowanej analizy w innym miejscu. W warunkach domowych można jedynie pobrać próbkę krwi żylnej od pacjentki, którą następnie mobilna pielęgniarka przekazuje do analizy już w placówce wykonującej badanie genetyczne.

Jakie wady wykrywa test NIFTY Warszawa?
Czy test NIFTY Warszawa to najczęściej wybierany NIPT?
Test NIFTY Warszawa – kiedy najlepiej zrobić NIFTY?
Czy test NIFTY Warszawa wykrywa autyzm?

Jakie wady wykrywa test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY Warszawa zapewnia bardzo szeroki zakres badania – jest w stanie wykryć aż 94 różne choroby genetyczne. Niektóre występują stosunkowo często, inne są rzadkie. Wiele z tych chorób jest trudnych do zdiagnozowania bez specjalistycznych badań genetycznych po narodzinach dziecka. Test NIFTY może je z powodzeniem zastąpić, a jego skuteczność wynosi 99%.

Czy test NIFTY Warszawa to najczęściej wybierany NIPT?

Test NIFTY Warszawa jest bardzo często wybieranym testem NIPT – na ogół przyszli rodzice najchętniej wybierają właśnie badanie NIFTY zarówno w wersji podstawowej, jak i NIFTY PRO. Wynika to z dużej wiarygodności badania i szerokiego zakresu wykrywanych chorób. Dodatkowo badanie NIFTY jest całkowicie bezpieczne dla dziecka.

Test NIFTY Warszawa – kiedy najlepiej zrobić NIFTY?

Badanie NIFTY można wykonywać po ukończeniu 10 tygodnia ciąży. Wówczas stężenie frakcji płodowej zapewnia możliwość wykonania badania bez ryzyka, że konieczne okaże się ponowne pobieranie materiału do badań. Test NIFTY Warszawa może być wykonywany aż do porodu, przy tym bez względu na czas wykonania,  wiarygodność test NIFTY nie ulega zmianie. Najlepiej wykonać badanie wcześniej i wówczas w spokoju i bez zbędnego stresu można czekać na poród.

Czy test NIFTY Warszawa wykrywa autyzm?

Test NIFTY zapewnia szeroki zakres badania i wysoką skuteczność, jednak nie jest w stanie wykryć wszystkich chorób genetycznych. Należy do nich autyzm – jest to zaburzenie, którego nie da się wykryć na etapie życia prenatalnego. Konieczne jest wykonanie diagnostyki w tym kierunku już po narodzinach maluszka – wówczas autyzm można wykryć poprzez wykonanie np. panelowych badań genetycznych czy testu WES.