Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badanie NIFTY – jaka próbka jest wymagana do wykonania analizy?

Badanie NIFTY to najpopularniejsze spośród dostępnych badań prenatalnych nieinwazyjnych. Do wykonania badania wykorzystuje się próbkę krwi żylnej pobranej od ciężarnej. W żyłach matki krąży cffDNA dziecka, czyli materiał genetyczny płodu, który może zostać poddany badaniu genetycznemu. Próbkę od pacjentki można pobrać po 10 tygodniu ciąży.

Badanie NIFTY – co to NIFTY i jakie ma opinie?
Zakres badania NIFTY
Badanie NIFTY Warszawa – kiedy wykonać?
Badanie NIFTY – czym różni się NIFTY od innych badań prenatalnych?

Badanie NIFTY – co to NIFTY i jakie ma opinie?

Badanie NIFTY to nieinwazyjne badanie genetyczne, które analizuje wolne płodowe DNA pod kątem występowania zaburzeń genetycznych. Dzięki temu można określić genetyczny stan zdrowia dziecka już na wczesnym etapie ciąży. Badanie NIFTY cieszy się pozytywnymi opiniami pacjentek oraz lekarzy ginekologów z powodu wysokiej skuteczności, oraz całkowitego bezpieczeństwa analizy.

Zakres badania NIFTY

Badanie NIFTY w wersji standardowej pozwala na wykrycie 94 wad genetycznych – są to zarówno często występujące zaburzenia, jak i choroby trudne do zdiagnozowania bez specjalistycznych badań. Analiza na życzenie rodziców sprawdza również płeć dziecka. Badanie NIFTY PRO w cenie zawiera dodatkowo NIFTY ubezpieczenie wyniku, a w razie wykrytych nieprawidłowości pacjentka bez dopłaty otrzymuje możliwość konsultacji wyniku z lekarzem genetykiem.

Badanie NIFTY Warszawa – kiedy wykonać?

Badanie NIFTY Warszawa można wykonywać w każdej ciąży, by sprawdzić stan zdrowia nienarodzonego dziecka. Lekarze zalecają badanie, jeśli para miała problem z poczęciem lub dochodziło do nawykowych poronień. Czynnikami ryzyka jest także ciąża po 35 roku życia, a także przypadki zaburzeń genetycznych w bliskiej rodzinie.

Badanie NIFTY – czym różni się NIFTY od innych badań prenatalnych?

Badanie NIFTY zapewnia najszerszy zakres spośród wszystkich dostępnych na rynku badań prenatalnych nieinwazyjnych. Badanie można wykonać bezpiecznie od 10 tygodnia ciąży właściwie aż do dnia porodu. Inne badania prenatalne można wykonywać na ogół w określonych tygodniach ciąży, a przy tym nie mają one tak wysokiej skuteczności, co test NIFTY.