Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Czy test NIFTY Warszawa jest badaniem przesiewowym?

Test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne nieinwazyjne, które wykonuje się przesiewowo. Ma na celu wykrycie zaburzeń genetycznych we wczesnej ciąży, zapewniając wysoką wiarygodność wyniku. Badanie jest w stanie zdiagnozować trisomie, zespoły delecji/duplikacji oraz nieprawidłowości w obrębie chromosomów płci.

Wskazania do wykonania testu NIFTY Warszawa
Test NIFTY Warszawa – ile kosztuje test NIFTY pro, czy jest refundowany?
Test NIFTY Warszawa, czy to najczęściej wybierane badanie prenatalne?
Pewność testu NIFTY Warszawa

Wskazania do wykonania testu NIFTY Warszawa

Badanie NIPT można wykonywać w każdej ciąży, nawet jeśli nie ma medycznych wskazań. Wówczas można dla własnego spokoju sprawdzić stan zdrowia dziecka. Warto zdecydować się na wykonanie test NIPT, zwłaszcza jeśli jest to ciąża po 35 roku życia, a w bliskiej rodzinie pojawiały się przypadki wad genetycznych, a także przy nawykowych poronieniach i problemach z płodnością.

Test NIFTY Warszawa – ile kosztuje test NIFTY PRO, czy jest refundowany?

Test NIFTY Warszawa kosztuje około 2300 złotych w wersji standardowej oraz około 2400 złotych w wersji PRO. Test NIFTY cena może się nieco różnić, ponieważ każde laboratorium wyznacza cenę badania niezależnie od siebie. Nie ma możliwości refundacji badania w ramach NFZ, badanie można wykonać wyłącznie prywatnie. Z tego też powodu należy pokryć wszelkie koszty z własnej kieszeni.

Test NIFTY Warszawa, czy to najczęściej wybierane badanie prenatalne?

Test NIFTY Warszawa należy do najczęściej wybieranych badań prenatalnych – wiąże się to z szerokim zakresem wykrywanych chorób oraz wysoką skutecznością analizy. Badanie jest znacznie bardziej wiarygodne niż np. test PAPP-A czy badanie USG. Warto włączyć je do diagnostyki, szczególnie że test NIFTY może być wykonywany od 10 tygodnia ciąży aż do porodu.

Pewność testu NIFTY Warszawa

Spośród dostępnych badań prenatalnych nieinwazyjnych, testy NIPT cieszą się zaufaniem pacjentek i rekomendacjami lekarzy. Badanie NIFTY Warszawa zapewnia wiarygodność na poziomie 99,9%, a odsetek fałszywie pozytywnych testów to zaledwie 0,05%. Test NIFTY wiarygodność jest bardzo wysoka, dlatego też tak duża liczba przyszłych rodziców decyduje się na zlecenie analizy w laboratorium genetycznym.