Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Jak dokładnie przebiega badanie NIFTY?

Test NIFTY to nowoczesna diagnostyka prenatalna wykonywana metodą NGS o wyjątkowo wysokiej czułości. Zapewnia możliwość wykrycia zaburzeń genetycznych płodu już od 10 tygodnia ciąży. Dzięki zaawansowanym metodom teleinformatycznym i analizie cffDNA określane jest ryzyko zaburzeń z dokładnością do 99%.

Co sprawdza badanie NIFTY i jaki ma zakres?
Cena badania NIFTY i badania NIFTY pro – dlaczego jest inna?
Gdzie zrobić badanie NIFTY i w jaki sposób się umówić?
Dlaczego badanie NIFTY Warszawa jest tak często wybierane?

Co sprawdza badanie NIFTY i jaki ma zakres?

Badanie NIFTY jest wykonywane w celu wykrywania zaburzeń genetycznych płodu. Zakres badania obejmuje wykrywanie 94 różnych chorób genetycznych oraz na życzenie rodziców informuje o płci dziecka. Skuteczność analizy jest bardzo wysoka i wynosi 99% – nie ma innego badania prenatalnego nieinwazyjnego, które wyróżnia się taką wiarygodnością. Z tego też powodu badanie NIFTY często stanowi alternatywę dla badań prenatalnych inwazyjnych.

Cena badania NIFTY i badania NIFTY PRO – dlaczego jest inna?

Badanie NIFTY nieco różni się od NIFTY PRO. Zakres obu badań jest taki sam, różnica polega jednak na ubezpieczeniu zawartym w wersji NIFTY PRO. Obejmuje ono odszkodowanie na wypadek, gdyby wynik wprowadził w błąd i okazał się fałszywie pozytywny lub fałszywie negatywny. Cena test NIFTY a test NIFTY PRO nie różni się dużo. Różnica cenowa między obydwoma badaniami wynosi około 100 złotych.

Gdzie zrobić badanie NIFTY i w jaki sposób się umówić?

Badanie NIFTY można wykonywać w laboratoriach genetycznych na terenie całego kraju – pacjentka może wybrać dowolną placówkę. Polecanym wyborem są autoryzowane punkty NIFTY. W celu umówienia się na badanie można skorzystać z formularza dostępnego na stronie internetowej placówki, można również zadzwonić bezpośrednio do laboratorium i ustalić dogodny termin wizyty. Nie trzeba zgłaszać się bezpośrednio do placówki, by wybrać termin badania.

Dlaczego badanie NIFTY Warszawa jest tak często wybierane?

Badanie NIFTY Warszawa oferuje szeroki zakres i co ważne, jest całkowicie bezpieczne dla płodu. Popularność analizy ma również związek z tym, iż test NIFTY był pierwszym testem NIPT dostępnym na polskim rynku. Wykonywany był już kilka milionów razy na całym świecie, dlatego cieszy się szeroką walidacją kliniczną i zaufaniem pacjentów.