Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Test NIFTY PRO – jaki jest zakres badania?

Test NIFTY PRO – jaki jest zakres badania?

Testy NIPT cieszą się rosnącą popularnością, która wynika z ich nie inwazyjności oraz szerokim zakresem. Na badanie może zdecydować się każda para, która oczekuje narodzin pierwszego lub kolejnego potomka. Minusem badania jest jego wysoka cena, która warta jest jednak poniesionego kosztu i może zastąpić wiele innych, stresujących badań.

Co wykrywa badanie wolnego płodowego DNA – NIFTY pro?
Jak metoda badania jest wykorzystywana w teście NIFTY pro?
Czy cenę NIFTY pro można rozłożyć na raty?
Gdzie warto zrobić test NIFTY?

Co wykrywa badanie wolnego płodowego DNA – NIFTY PRO?

Badanie NIFTY PRO wykrywa aż 94 choroby o podłożu genetycznym, jednocześnie na życzenie rodziców dziecka przekazuje informacje o płci. Wśród wykrywanych zaburzeń można wymienić trisomie czy choroby związane z nieprawidłową liczbą chromosomów płci. NIFTY I NIFTY PRO wykrywa ponadto mikrodelecje / mikroduplikacje.

Jak metoda badania jest wykorzystywana w teście NIFTY PRO?

Test NIFTY i NIFTY PRO wykorzystuje badanie wolnego płodowego DNA wyodrębnianego z krwi matki już od 10 tygodnia ciąży za pomocą NGS, czyli sekwencjonowania nowej generacji. W ten sposób można uzyskać dużą ilość danych genetycznych w krótkim czasie, dzięki czemu pacjent może uniknąć tzw. odysei diagnostycznej. Taka sytuacja w ciąży byłaby bardzo niepożądana.

Czy cenę NIFTY PRO można rozłożyć na raty?

Test NIFTY i NIFTY PRO wiążą się z kosztem co najmniej 2100 złotych, dlatego nie zawsze przyszłych rodziców stać na wykonanie badania. Na szczęście laboratoria genetyczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i umożliwiają rozłożenie płatności na dogodne raty. Każde laboratorium ma własne cenniki, z którymi warto się zapoznać – o możliwość skorzystania z rat należy pytać bezpośrednio w laboratorium przed zamówieniem badania.

Gdzie warto zrobić test NIFTY?

Testy NIFTY to badania wymagające odpowiedniej procedury oraz właściwego wykonania – wówczas wskazują wiarygodny wynik. Ponieważ badanie nie jest tanie, warto wybierać sprawdzone i polecane placówki, w których można wykonać oryginalne badanie. Można je znaleźć w każdym większym mieście. Jeśli test NIFTY jest wykonywany w laboratorium BGI można zaufać jakości takiej analizy.