Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Test NIFTY Warszawa – co, kiedy i dlaczego?

Badania prenatalne cieszą się dużym powodzeniem. Przyszłe mamy wybierają jednak nieinwazyjne metody. Bezpieczeństwo jest dla nich bardzo ważne. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele testów prenatalnych z krwi. Jednym z nich jest test NIFTY Warszawa. Czym jest ten test, jakie choroby sprawdza? Czy warto zainwestować w jego zaawansowaną wersję, NIFTY pro?

Czy test NIFTY Warszawa to prenatalne badanie genetyczne?
Jakie choroby bada test NIFTY pro Warszawa?
Czy test NIFTY Warszawa ma ubezpieczenie wyniku?
Od kiedy można wykonać test NIFTY Warszawa i dlaczego?

Czy test NIFTY Warszawa to prenatalne badanie genetyczne?

Tak, test NIFTY jest prenatalnym badaniem genetycznym. Można go również określić jako badanie wolnego płodowego DNA. Próbką do badania jest krew przyszłej mamy. W niej krąży wolne płodowe DNA, które podlega analizie w badaniu. Dzięki temu cały proces jest nieinwazyjny i bezpieczny dla mamy oraz płodu. Dzięki temu badaniu można uniknąć inwazyjnych procedur, takich jak amniopunkcja. Możliwość wykonania testu NIFTY Warszawa od 10 tygodnia ciąży jest zdecydowanie kolejną zaletą, dzięki której przyszłe mamy decydują się na jego wykonanie.

Jakie choroby bada test NIFTY pro Warszawa?

Test NIFTY pro jest rozszerzoną wersją badania. Sprawdza 94 choroby genetyczne, w tym trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, Edwardsa oraz Patau. Zakres NIFTY pro to: 6 trisomii, 4 choroby dotyczące nieprawidłowości chromosomów płci, 84 mikrodelecje/mikroduplikacje. Oprócz tego badanie NIFTY pro w cenie ma zawarte ubezpieczenie. Warto zastanowić się nad wykonaniem tego badania.

Czy test NIFTY Warszawa ma ubezpieczenie wyniku?

To jedno z najbardziej istotnych pytań, na które przyszłe mamy chcą znać odpowiedź. Test NIFTY pro w cenie ma zawarte ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego oraz możliwość określenia płci dziecka na życzenie. To jedyny na rynku NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego. Oznacza to, że w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego, dodatkowe ubezpieczenie NIFTY może pokryć koszty dalszej diagnostyki prenatalnej do kwoty 2600 zł. W przypadku wyniku fałszywie negatywnego przez lub po urodzeniu dziecka, gdzie lekarz specjalista stwierdzi chorobę genetyczną  – kwoty ubezpieczenia są zdecydowanie wyższe.

Od kiedy można wykonać test NIFTY Warszawa i dlaczego?

Badanie NIFTY Warszawa można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Nieinwazyjność, bezpieczeństwo, wiarygodność oraz wczesne wykonanie badania to cechy, dla których przyszłe mamy decydują się na wybranie NIFTY. O wiarygodności badania świadczy szeroka walidacja kliniczna oraz wykonanie prawie 10 000 000 NIFTY na całym świecie. Test NIFTY to bezpieczny sposób na pozyskanie wartościowych informacji na temat zdrowia Twojego nienarodzonego dziecka.