Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Test NIFTY Warszawa, czy jest na NFZ oraz jaki ma zakres?

Test NIFTY Warszawa, czy jest na NFZ oraz jaki ma zakres?

Podejmowanie decyzji dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa Twojego nienarodzonego dziecka może być skomplikowane, stresujące. Test NIFTY Warszawa to prenatalne badanie genetyczne, które wybiera wiele przyszłych mam. Badanie NIFTY pomoże w nieinwazyjny sposób sprawdzić stan zdrowia naszego maluszka. Czy test NIFTY jest refundowany? Jaki zakres ma NIFTY pro? Gdzie zrobić test NIFTY?

Test NIFTY Warszawa, czy jest na NFZ?
Test NIFTY Warszawa – zakres testu NIFTY pro
Test NIFTY Warszawa – cena i ubezpieczenie NIFTY pro
Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić?

Test NIFTY Warszawa, czy jest na NFZ?

Na rynku dostępnych jest wiele badań prenatalnych. Większość badań nieinwazyjnych można wykonać wyłącznie prywatnie. Podobnie jest w przypadku testu NIFTY Warszawa. Niestety badanie NIFTY nie jest refundowane w ramach NFZ. Na trenie całej Polski znajduje się dużo placówek, gdzie możemy zlecić wykonanie badania. Wiarygodność testu NIFTY jest wysoka. Świadczy o niej szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że test NIFTY został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie.

Test NIFTY Warszawa – zakres testu NIFTY pro

Test NIFTY Warszawa, a w szczególności NIFTY pro ma najszerszy zakres z obecnie dostępnych badań prenatalnych z krwi. Bada aż 94 choroby genetyczne, w tym trzy często występujące trisomie – trisomia 21. Zespół Downa, trisomia 18 zespół Edwardsa, trisomia 13 zespół Patau. Badanie NIFTY pro ma bardzo wysoką czułość, dla trisomii 21 to ponad 99%. Zapewni nam wiele informacji o potencjalnych ryzykach genetycznych dla Twojego dziecka.

Test NIFTY Warszawa – cena i ubezpieczenie NIFTY pro

Test NIFTY Warszawa – ile kosztuje? Cena testu NIFTY to ok. 2300 zł, a NIFTY pro ok. 2400 zł. W zależności od wybranej placówki podane wartości mogą być inne. Różnice w cenie nie są tak duże. NIFTY pro ma jednak szersze możliwości – większy zakres badanych chorób, ubezpieczenie NIFTY wyniku, określenie płci dziecka na życzenie. Badanie NIFTY pro jest często wybierane wśród przyszłych mam.

Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić?

Gdzie zrobić test NIFTY? W Warszawie, okolicach i na terenie całej Polski znajdują się miejsca, gdzie możemy wykonać badanie. Wynik testu NIFTY otrzymamy do 10 dni roboczych. Przeważnie pacjentki oczekują 5-6 dni. Przy wyborze miejsca zwróćmy uwagę na możliwość konsultacji wyniku z lekarzem genetykiem w cenie lub za małą opłatą. Jest to niezwykle istotne, aby prawidłowo go zinterpretować.