Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Badanie NIFTY: kompleksowe spojrzenie na test prenatalny

Badanie NIFTY: kompleksowe spojrzenie na test prenatalny

W dzisiejszych czasach, przyszli rodzice mają do dyspozycji dużo zaawansowanych testów prenatalnych, które umożliwiają wczesną ocenę ryzyka chorób genetycznych u płodu. Takie badania dostępne są już od 10 tygodnia ciąży. Badanie NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne. Oferuje bezpieczne i dokładne spojrzenie na potencjalne nieprawidłowości płodu. Test jest w 100% bezpieczny, ponieważ wykonuje się go z próbki krwi przyszłej mamy. Taki test NIPT ma szeroki zakres badanych chorób. Dlaczego badanie NIFTY jest tak często polecane przez przyszłe mamy?

Spis treści:

  1. Jaki zakres ma badanie NIFTY?
  2. Badanie NIFTY cena – ile kosztuje test?
  3. Gdzie zrobić badanie NIFTY?
  4. Badanie NIFTY – test polecany przez Mamy

Jaki zakres ma badanie NIFTY?

Badanie NIFTY analizuje wolne płodowe DNA krążące w krwi mamy, w celu wykrycia ryzyka różnych nieprawidłowości, m.in. takich jak zespół Downa, Edwardsa, czy Pataua. Jednym z szerszych testów jest test NIFTY pro, które analizuje 94 choroby genetyczne. Jednak nowością na rynku testów prenatalnych z krwi jest Prenatal testDNA. Badanie ma najszerszy zakres: bada wszystkie 23 pary chromosomów i ma wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu. Test Prenatal testDNA można wykonać w trzech pakietach, dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą tego badania.

Badanie NIFTY cena – ile kosztuje test?

Cena badania NIFTY może się różnić w zależności od laboratorium oraz rodzaju wykonywanego badania. Badanie NIFTY pro kosztuje około 2400 zł, jednak w promocyjnej cenie możę uda nam się zapłacić za test około 1900 zł. W przypadku Prenatal testDNA cena uzalezniona od wykonywanego pakietu: Prenatal testDNA Karyo Plus, Prenatal testDNA 3, Prenatal testDNA RHD, Kwoty mieszczą się w przedziale 550 zł – 2600 zł. Warto zwrócić uwagę na zakres badania, dodatkowe udogodnienia, takie jak sprawdzenie płci dziecka oraz na czułość testu. Prenatal testDNA dla całego zakresu, ma bardzo wysoką czułość – ponad 99%. Test NIFTY pro ma czułość ponad 99% ale dla zespołu Downa.

Gdzie zrobić badanie NIFTY?

Gdzie zrobić test NIFTY? Badanie NIFTY można wykonać na terenie całej Polski. Znajdziemy wiele placówek, oferujących wykonanie tego testu. Polsce, wiele większych miast umożliwia zrobienie NIFTY – np. test NIFTY Warszawa, test NIFTY Łódź. Prenatal testDNA w Polsce wykonuje Laboratorium testDNA. Na stronie internetowej, czy podczas kontaktu z placówką można dowiedzieć się, gdzie wykonamy badanie. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie i kwalifikacje personelu, a także opinie innych pacjentów, które mogą być pomocne w ocenie jakości usług.

Badanie NIFTY – test polecany przez Mamy

Badanie NIFTY cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych mam, które cenią sobie bezpieczeństwo i dokładność, jakie oferuje. Jako metoda nieinwazyjna, zapewnia spokój bez narażania zdrowia matki i dziecka na ryzyko.