Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Czy badanie NIFTY to nowoczesny test prenatalny dla kobiet po 35 roku życia?

Czy badanie NIFTY to nowoczesny test prenatalny dla kobiet po 35 roku życia?

W świecie medycyny prenatalnej badanie NIFTY stało się prawdziwym przełomem. Test NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne, które można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Na wczesnym etapie ciąży można określić ryzyko wystąpienia chorób genetycznych, takich jak zespół Downa. Badanie NIFTY jest szczególnie polecane kobietom w ciąży po 35 roku życia. Wiek przyszłej mamy jest jednym ze wskazań do wykonania badania.

Czy badanie NIFTY to test genetyczny w ciąży?
Badanie NIFTY a ciąża po 35
Prenatalne badanie NIFTY – zakres
Badanie NIFTY Warszawa – gdzie zrobić?

Czy badanie NIFTY to test genetyczny w ciąży?

Badanie NIFTY należy do grupy testów NIPT. Nowoczesne prenatalne badanie genetyczne umożliwia sprawdzenie ryzyka wystąpienia wad genetycznych u płodu. W szczególności rozszerzona wersja testu, badanie NIFTY pro analizuje aż 94 choroby genetyczne. W cenie testu NIFTY pro zawarte jest również ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, ponieważ próbką jest krew przyszłej mamy. W niej krąży wolne płodowe DNA (cffDNA), które podlega analizie.

Badanie NIFTY a ciąża po 35

Badanie NIFTY może wykonać każda mama, która martwi się o zdrowie swojego nienarodzonego maluszka. Istnieją jednak wskazania do wykonania NIFTY. Jednym z nich jest właśnie wiek. Wraz z nim wzrasta ryzyko chorób genetycznych. Ciąża po 35 roku życia, ciąża po 40 powinna skłonić nas do wykonania tego testu. Wiele badań prenatalnych obecnie jest dostępnych na rynku. Warto wybrać test, który będzie bezpieczny dla mamy i dziecka.

Prenatalne badanie NIFTY – zakres

Bardzo szeroki zakres ma badanie NIFTY pro. Zakres dla ciąży pojedynczej: 6 trisomii, 4 choroby dotyczące nieprawidłowości liczny chromosomów, 84 mikrodelecje/mikroduplikacje i ustalenia przypadkowe. Wiele rodziców decyduje się na NIFTY pro właśnie ze względu na najczęstsze trisomie: 21. — zespół Downa., 18. — zespół Edwardsa, 13. — zespół Patau oraz trisomia 9., 16. i 22. Chromosomu. Oprócz szerokiej liczby chorób zapewnia mamom bezpieczeństwo. Wiarygodność testu NIFTY również jest bardzo wysoka.

Badanie NIFTY Warszawa – gdzie zrobić?

Gdzie zrobić test NIFTY? Na terenie całej Polski znajduje się wiele placówek, w których można wykonać badanie NIFTY. Test NIFTY Warszawa – tam również zlecisz wykonanie badania. Przed wyborem laboratorium zapoznajmy się dokładnie z ofertą, możliwością konsultacji wynik test NIFTY z lekarzem genetykiem. Jest to bardzo istotne, aby prawidłowo go zrozumieć i mieć pewność, co do interpretacji. Nieinwazyjne badania prenatalne wykonuje wiele mam. Bądź jedną z nich.