Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Jakie choroby sprawdza test NIFTY Warszawa, kiedy można wykonać badanie?

Jakie choroby sprawdza test NIFTY Warszawa, kiedy można wykonać badanie?

Kiedy dowiadujemy się o ciąży nasz świat wypełnia ogromna radość. Wraz z nią pojawiają się jednak liczne pytania i obawy związane z rozwojem maleństwa. Jednym z najnowocześniejszych badań, które pomaga rozwiać wiele wątpliwości jest badanie NIFTY. Na terenie całej Polski możesz wykonać badanie. Test NIFTY Warszawa – tam również znajdzie się odpowiednia placówka. Dowiedzmy się więcej o tym badaniu.

Czy test NIFTY Warszawa wykrywa zespół Downa?
Dlaczego test NIFTY Warszawa można wykonać od 10 tygodnia ciąży?
Ile czeka się na wynik testu NIFTY Warszawa, czy jest objęty ubezpieczeniem?
Test NIFTY Warszawa, czy można wykonać na NFZ?

Czy test NIFTY Warszawa wykrywa zespół Downa?

Test NIFTY Warszawa, szczególnie NIFTY pro ma bardzo szeroki zakres badanych chorób. Bada 94 choroby genetyczne. W zakres wchodzą również trzy najczęściej występujące trisomie 21., trosomie 13.,  trisomie 18. Jest jedynym testem NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego. To ogromna zaleta dla wszystkich rodziców, którzy chcą mieć pewność co do zdrowia swojego dziecka. Test NIFTY pro jest jednym z najdokładniejszych badań wolnego płodowego DNA.

Dlaczego test NIFTY Warszawa można wykonać od 10 tygodnia ciąży?

Tak, test NIFTY Warszawa można wykonać od 10 tygodnia ciąży. Do badania pobiera się próbkę krwi mamy. W niej krążące wolne płodowe DNA podlega analizie. Badanie prenatalne NIFTY ma bardzo wysoką czułość, dla zespołu Downa jest to ponad 99%. To porównywalna czułość do amniopunkcji, a jednak badanie NIFTY jest nieinwazyjne. Nie wiąże się z ryzykiem poronienia. Dlatego wiele mam decyduje się na jego wykonanie.

Ile czeka się na wynik testu NIFTY Warszawa, czy jest objęty ubezpieczeniem?

Wynik testu NIFTY Warszawa otrzymamy maksymalnie do 10 dni roboczych, zwykle czeka się do 6 dni. Rozszerzona wersja, czyli NIFTY pro zawiera ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego. To jedyny test NIPT z ubezpieczeniem. Oprócz bezpieczeństwa, ubezpieczenie jest kolejną zaletą badania. W pierwszej kolejności można zastanowić się nad badaniem NIFTY, być może uchroni to przed koniecznością wykonania prenatalnego badania inwazyjnego.

Test NIFTY Warszawa, czy można wykonać na NFZ?

Test NIFTY Warszawa, ani NIFTY pro nie są refundowane w ramach NFZ. Badania można wykonać prywatnie. Cena badania NIFTY to około 2300-2400 zł. Każde laboratorium może oferować inną ceną. Decyzja o wykonaniu testu NIFTY to ważny krok dla wielu przyszłych rodziców. Test polecany jest również kobietom w ciąży po 35 roku życia. To jedno ze wskazań do wykonania badania. Zastanów się i wybierz badanie prenatalne najlepsze dla siebie i swojego dziecka.