Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Jakie możliwości ma test NIFTY Warszawa?

Jakie możliwości ma test NIFTY Warszawa?

W Polsce dostępne jest bardzo nowoczesne badanie prenatalne – badanie NIFTY. Umożliwia ocenę ryzyka chorób genetycznych u płodu. To wszystko zaledwie z próbki krwi przyszłej mamy. Jest więc nieinwazyjne i bezpieczne dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Test NIFTY Warszawa jest dostępny również w okolicy. Przeczytaj więcej o badaniu NIFTY i jego możliwościach.

Na czym polega test NIFTY Warszawa?
Kiedy najlepiej wykonać test NIFTY Warszawa?
NIFTY Warszawa cena – ile kosztuje test NIFTY pro?
Czy warto zrobić test NIFTY Warszawa i dlaczego?

Na czym polega test NIFTY Warszawa?

Do badania pobierana jest próbka krwi mamy. Analizie w badaniu podlega wolne płodowe DNA (cffDNA). Badanie wolnego płodowego DNA polega na tym, że z próbki izolowane jest DNA matki oraz dziecka. Kolejno wykonuje się sekwencjonowanie genomu. Test NIFTY Warszawa oferuje przyszłym mamom całkowite niebezpieczeństwo. W przypadku tego badania żadna inwazyjna procedura nie jest konieczna. Wynik testu NIFTY otrzymuje się maksymalnie do 10 dni roboczych, zwykle do 6 dni. Kolejną wielką zaletą jest możliwość wykonania od 10 tygodnia ciąży.

Kiedy najlepiej wykonać test NIFTY Warszawa?

Jak już wyżej wspomnieliśmy NIFTY można wykonać od 10 tygodnia ciąży. Dlatego wiele mam decyduje się na testy NIPT. Wskazaniem do wykonania badania NIFTY jest np. ciąża po 35 roku życia, zły wynik innych testów prenatalnych, przeciwwskazania do wykonania inwazyjnych badań prenatalnych lub przypadki chorób genetycznych w rodzinie, kolejnych ciążach. Test NIFTY Warszawa wybiera również wiele kobiet, które chcą sprawdzić zdrowie dziecka.

NIFTY Warszawa cena – ile kosztuje test NIFTY pro?

Cena testu NIFTY W Warszawie może nie różnić się od kwoty, która będzie przedstawiana w innych miejscowościach. Jednak w każdym laboratorium może być inna. Rozszerzona wersja badania, NIFTY pro kosztuje około 2397 zł. Test bada 94 choroby genetyczne, w tym zespół Downa, Patau oraz Edwardsa. Jest to jedyny test NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego. Na życzenie zostanie określona płeć dziecka.

Czy warto zrobić test NIFTY Warszawa i dlaczego?

Test NIFTY Warszawa wybiera spora ilość mam. Wiarygodność testu NIFTY potwierdza ilość wykonanych badań, ponad 9 000 000 NIFTY na całym świecie. Test NIFTY wykonuje się również przy ciąży bliźniaczej. Jednak zakres badania NIFTY pro jest mniejszy – zespół Downa, Patau, Edwardsa oraz płeć na życzenie. Tego badania oraz innego testu NIPT nie wykonuje się w ciąży trojaczej i z większą ilością płodów.