Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Test NIFTY Warszawa – kompleksowe badanie prenatalne dla przyszłych mam

Dla przyszłych mam jednym z najważniejszych aspektów ciąży jest zdrowie ich dziecka. Obecnie na rynku dostępne są różne badania prenatalne, które pozwalają ocenić stan zdrowia płodu. Jednym z najbardziej zaawansowanych i nieinwazyjnych badań jest test NIFTY Warszawa. Ale dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten test? Gdzie zrobić test NIFTY?

Test NIFTY Warszawa – na czym polega badanie?
Czy test NIFTY Warszawa to badanie wolnego płodowego DNA?
Czy każa przyszła mama może wykonać test NIFTY Warszawa?
Czy test NIFTY Warszawa można wykonać w pierwszym trymestrze ciąży?

Test NIFTY Warszawa – na czym polega badanie?

Test NIFTY Warszawa, jest jednym z badań NIPT. Skupia się na analizie wolnego płodowego DNA, które krąży we krwi przyszłej mamy. To innowacyjne podejście pozwala na ocenę ryzyka wystąpienia różnych chorób genetycznych u płodu, w tym zespołu Downa w sposób nieinwazyjny. Dzięki temu badaniu można uzyskać rzetelne informacje o stanie zdrowia nienarodzonego dziecka, nie narażając go jednocześnie na żadne ryzyko.

Czy test NIFTY Warszawa to badanie wolnego płodowego DNA?

Tak, test NIFTY Warszawa to właśnie badanie wolnego płodowego DNA. Jest to metoda pozwalająca na nieinwazyjne pozyskanie informacji genetycznych o zdrowiu nienarodzonego dziecka. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie dokładnej analizy materiału genetycznego płodu bez konieczności pobierania próbek inwazyjnie. Badanie NIFTY jest bezpieczne dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Wykonanie NIFTY nie wiąże się z ryzykiem poronienia.

Czy każda przyszła mama może wykonać test NIFTY Warszawa?

Tak, test NIFTY jest dostępny dla każdej przyszłej mamy niezależnie od wieku. Test ten jest polecany szczególnie dla kobiet, które znalazły się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia wad genetycznych u dziecka, na przykład ze względu na wiek. Nieinwazyjność metody sprawia, że jest ona całkowicie bezpieczna. Odpowiadając na pytanie – każda przyszła mama może wykonać test NIFTY Warszawa.

Czy test NIFTY Warszawa można wykonać w pierwszym trymestrze ciąży?

Tak, jednym z wielu atutów testu NIFTY pro jest możliwość jego wykonania już od 10 tygodnia ciąży. To bardzo ważne zwłaszcza dla mam, które pragną jak najszybciej uzyskać informacje na temat zdrowia swojego dziecka. Jeżeli szukasz pewności i spokoju w kwestii zdrowia Twojego dziecka, test NIFTY pro Warszawa jest jednym z najlepszych wyborów. Nie zwlekaj, sprawdź zdrowie dziecka z NIFTY.