Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Wiodące badanie prenatalne to test NIFTY Warszawa!

Wiodące badanie prenatalne to test NIFTY Warszawa!

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. Może wiązać się również z niepokojem o zdrowie swojego nienarodzonego dziecka. Obecnie na rynku dostępne są nieinwazyjne badania prenatalne. Test NIFTY Warszawa to bardzo często wybierane badanie prenatalne. W bezpieczny sposób może sprawdzić ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u naszego nienarodzonego maluszka. W tym artykule przeczytasz czym jest test NIFTY.

Badanie prenatalne – test NIFTY Warszawa
Test NIFTY Warszawa – na czym polega?
Test NIFTY Warszawa – jaką czułość ma NIFTY pro?
Test NIFTY Warszawa – czy jest częstym wyborem?

Badanie prenatalne – test NIFTY Warszawa

Godne polecenia badanie prenatalne to właśnie test NIFTY Warszawa, a w szczególności rozszerzona wersja – NIFTY pro. Badanie jest nieinwazyjne i nie wiąże się z ryzykiem poronienia. Próbką jest krew przyszłej mamy. W niej krąży wolne płodowe DNA (cffDNA), które podlega analizie. Badanie można wykonać już na wczesnym etapie ciąży – od 10 tygodnia ciąży. Prenatalne badanie genetyczne, jakim jest NIFTY zostało wykonane około 9 000 000 razy na całym świecie.

Test NIFTY Warszawa – na czym polega?

Test NIFTY jest badaniem NIPT. Nieinwazyjność, bezpieczeństwo i wysoka wiarygodność to tylko kilka zalet badań wolnego płodowego DNA. Testy polegają na wyodrębnieniu z krwi mamy wolne płodowego DNA i poddanie go analizie w celu wykrycia nieprawidłowości genetycznych u płodu. NIFTY pro bada aż 94 choroby genetyczne, w tym trzy najczęstsze trisomie -21, 18, 13. Test NIFT Pro Warszawa zawiera również ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego.

Test NIFTY Warszawa – jaką czułość ma NIFTY pro?

Test NIFTY wyróżnia się na tle innych badań prenatalnych swoją nieinwazyjnością i precyzją. Czułość testu NIFTY Warszawa dla trisomii 21 wynosi ponad 99%. Wiarygodność badania NIFTY potwierdza szeroka walidacja kliniczna oraz fakt, że test został wykonany już wiele razy na całym świecie. Czas oczekiwania na wynik testu NIFTY jest stosunkowo krótki – około 10 dni.

Test NIFTY Warszawa – czy jest częstym wyborem?

Test NIFTY staje się coraz bardziej popularny wśród przyszłych mam. Szczególnie u kobiet, które są w ciąży po 35 roku życia. Wiek zwiększa ryzyko chorób genetycznych. Zalety testu, jak nieinwazyjność, precyzja i szybkość uzyskania wyników sprawiają, że jest to powszechny wybór. Test NIFTY Warszawa można wykonać w okolicy ale także na terenie całej Polski. Wiele laboratoriów oferuje taką możliwość. Warto wykonać badanie NIFTY i poznać stan zdrowie naszego nienarodzonego dziecka.