Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Dlaczego warto wybrać badanie NIFTY i gdzie wykonać test?

Dlaczego warto wybrać badanie NIFTY i gdzie wykonać test?

Przyszłe mamy szukają najbezpieczniejszego i dokładnego badania prenatalnego. Chcą sprawdzić, czy ich dziecko będzie zdrowe i jakie jest ryzyko wystąpienia ewentualnych chorób genetycznych. Badanie NIFTY jest najczęściej wybierane. To genetyczne badanie prenatalne jest w pełni bezpieczne. Rozszerzona wersja NIFTY pro ma najszerszy zakres badanych chorób. W tym artykule dowiesz się więcej na temat badania NIFTY. Zapraszamy do lektury.

Badanie NIFTY a ciąża po 40
Badanie NIFTY Warszawa to najszersze prenatalne badanie genetyczne?
Badanie NIFTY cena a zakres badania
Badanie NIFTY gdzie zrobić, czy warto wybrać NIFTY pro?

Badanie NIFTY a ciąża po 40

Ciąża po 40 jest jednym ze wskazań do wykonania badań prenatalnych. Razem z wiekiem matki rośnie ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u płodu. Kobiety, które są w ciąży w tym wieku lub planują późne macierzyństwo powinny zastanowić się na wykonaniem takich badań. Badanie NIFTY jest świetnym rozwiązaniem. Test jest nieinwazyjny i bezpieczny dla matki i nienarodzonego dziecka.

Badanie NIFTY Warszawa to najszersze prenatalne badanie genetyczne?

Najszersze prenatalne badanie genetyczne to NIFTY pro. Jest to rozszerzona wersja badania NIFTY. Badanie NIFTY pro Warszawa jest często wybierane wśród przyszłych mam. Bada aż 94 choroby genetyczne, a w tym także trzy najczęstsze trisomie zespół Downa, Zespół Patau oraz zespół Edwardsa. Analizuje wolne płodowe DNA (cffDNA) pod kątem ryzyka wystąpienia chorób genetycznych. Istnieją wskazania do badania, jednak test NIFTY pro może wykonać każda przyszła mama, która martwi się o zdrowie swojego maluszka.

Badanie NIFTY cena a zakres badania

Cena badania NIFTY to około 2300 zł, a rozszerzona wersja NIFTY pro kosztuje ok. 2400 zł. Różnica nie jest zbyt duża. Warto więc zastanowić się nad zaletami testu NIFTY pro. Oprócz najszerszego zakresu zawiera również ubezpieczenie NIFTY fałszywie negatywnego i możliwość określenia płci dziecka na życzenie. Wiarygodność testu NIFTY i wysoka czułość (ponad 99% dla trisomii 21) to kolejne zalety. Jest to najczęściej wybierany test NIPT.

Badanie NIFTY gdzie zrobić, czy warto wybrać NIFTY pro?

Gdzie zrobić badanie NIFTY? Na terenie całej Polski znajdują się placówki, gdzie możemy zlecić badanie NIFTY. Warto wybrać NIFTY pro ze względu na najszerszy zakres i wysoką czułość. Wynik testu NIFTY otrzymamy do 10 dni roboczych, zwykle jest to 5-6 dni. Badania prenatalne są jak mały obraz przyszłości, którą w pewien sposób możemy przewidzieć. Każda przyszła mama powinna rozważyć wykonanie takiego badania.