Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Czy test NIFTY Warszawa jest bezpiecznym badaniem prenatalnym?

Czy test NIFTY Warszawa jest bezpiecznym badaniem prenatalnym?

Ciąża to wyjątkowy, radosny czas. Może się wiązać jednak z niepokojem o zdrowie swojego nienarodzonego dziecka. Istnieją nieinwazyjne badania prenatalne, które są bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy i jej maluszka. Chcemy więc zadbać o naszą pociechę od samego początku. Testy prenatalne takie jak NIFTY dostępne w Warszawie pomagają nam zbliżyć się do tego celu. Ale co to jest test NIFTY Warszawa? Gdzie zrobić test NIFTY? Kto powinien go wykonać? Czy może pomóc wykryć zespół Downa?

Czy test NIFTY Warszawa jest badaniem NIPT?
Test NIFTY Warszawa – z kim można porozmawiać o badaniu?
Czy test NIFTY Warszawa jest również badaniem na zespół Downa w ciąży?
Test NIFTY pro Warszawa cena – jaka jest?

Czy test NIFTY Warszawa jest badaniem NIPT?

Tak, test NIFTY Warszawa jest rodzajem testu NIPT, nieinwazyjnego badania prenatalnego. Analizuje wolne płodowe DNA (cffDNA), które krąży we krwi mamy. Dzięki temu test NIFTY jest w pełni bezpieczny.  Można go wykonać od 10 tygodnia ciąży. Badania wolnego płodowego DNA są obecnie często wybierane przez przyszłe mamy.

Test NIFTY Warszawa – z kim można porozmawiać o badaniu?

Jeżeli jesteś w ciąży i zastanawiasz się nad wykonaniem testu NIFTY, możesz porozmawiać z lekarzem ginekologiem. Placówki, które wykonują NIFTY oferują również możliwość rozmowy z konsultantem medycznym. Ta osoba z pewnością opowie dokładnie o badaniu oraz przedstawi wszystkie formalności z nim związane. Test NIFTY pro Warszawa wykonuje się prywatnie, w związku z tym laboratoria zapewniają jak najlepszą opiekę pacjentce.

Czy test NIFTY Warszawa jest również badaniem na zespół Downa w ciąży?

Tak! NIFTY jest określane również jako badanie na zespół Downa w ciąży. Rozszerzona wersja testu – NIFYT pro bada 94 choroby genetyczne, w tym trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, Zespół Edwardsa i Zespół Patau. Czułość dla trisomii 21 to ponad 99%. Wiarygodność test NIFTY jest również wysoka, o czym świadczy szeroka walidacja kliniczna. Test NIFTY na całym świecie został wykonany już ponad 9 000 000 razy.

Test NIFTY pro Warszawa cena – jaka jest?

Cena testu NIFTY pro w Warszawie może różnić się w zależności od laboratorium. Aktualnie cena testu NIFTY pro to około 2400 zł. Badanie nie jest refundowane w ramach NFZ. Test można wykonać jedynie prywatnie. Test NIFTY Warszawa jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, które pozwala na wczesne wykrywanie różnych zaburzeń genetycznych u płodu.