Zobacz dostępnych specjalistów
Tematy konsultacji telefonicznych
Sprawdź opinie
poradagenetyka.pl Wrażliwe badanie prenatalne – test NIFTY Warszawa

Wrażliwe badanie prenatalne – test NIFTY Warszawa

Przyszłe mamy pewnie słyszały już o teście NIFTY. To nowoczesne, nieinwazyjne i bezpieczne badanie prenatalne. Umożliwia wykrycie wad genetycznych u płodu. NIFTY  można wykonać na terenie całej Polski. Wiele placówek oferuje taką możliwość. Test NIFTY Warszawa – tam również wykonasz badanie. Ale czy test jest wrażliwy? Dowiedzmy się więcej i sprawdźmy, czy to najlepsze badanie prenatalne.

Jaką czułość  ma test NIFTY Warszawa?
Ile czeka się na wynik testu NIFTY Warszawa?
Czy test NIFTY Warszawa to najszerszy NIPT?
Test NIFTY Warszawa – cena NIFTY pro

Jaką czułość  ma test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY Warszawa jest często wybierany wśród przyszłych mam. Badanie NIFTY pro ma najszerszy zakres – bada aż 94 choroby genetyczne. W ilości badanych chorób znajdują się również trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, zespół Patau oraz zespół Edwardsa. Czułość NIFTY pro dla trisomii 21 to ponad 99%. Warto więc zastanowić się nad jego wykonaniem. Szczególnie kobiety w ciąży po 35 roku życia powinny to przemyśleć. Wraz z wiekiem matki rośnie ryzyko chorób genetycznych. Późne macierzyństwo jest wskazaniem do wykonania NIFTY.

Czy test NIFTY Warszawa to najszerszy NIPT?

Na rynku dostępnych jest wiele testów NIPT m.in. test Sanco, test Panorama, test Harmony, czy NIFTY. Jednak najszerszy zakres z NIPT ma badanie NIFTY pro. Zakres testu NIFTY pro Warszawa i na terenie całej Polski to 6 trisomii, 4 choroby nieprawidłowości liczby chromosomów płci, 84 mikrodelecje/mikroduplikacje oraz ustalenia przypadkowe. Badanie NIFTY jest jednym z najbardziej zaawansowanych testów prenatalnych z krwi dostępnych na rynku.

Ile czeka się na wynik testu NIFTY Warszawa?

Wynik testu NIFTY warszawa otrzymamy do 10 dni roboczych. Zwykle jest to 5-6 dni. Do badania pobierana jest krew z żyły odłokciowej przyszłej mamy. Krążące w niej wolne płodowe DNA (cffDNA) podlega analizie. Badanie jest bezpieczne i nieinwazyjne, a wiarygodność test NIFTY jest wysoka. Przy zleceniu badania dowiedzmy się w placówce w jaki sposób możemy odebrać wynik. Niektóre laboratoria udostępniają wynik online, bądź umożliwiają odebranie go osobiście. W przypadku pobrania próbki, usługi pielęgniarki mobilnej również są autem.

Test NIFTY Warszawa – cena NIFTY pro

Test NIFTY Warszawa kosztuje około 2300 zł, natomiast NIFTY pro to koszt ok. 2400 zł. Cena test NIFTY się różnić w zależności od wybranego laboratorium. Informacje, które otrzymujemy po wykonaniu NIFTY są bezcenne. Niestety badanie nie jest refundowane w ramach NFZ. Niech cena nie będzie dla Ciebie powodem do wybrania innego testu prenatalnego, ponieważ NIFTY pro jest warty swojej ceny.